وزیر ارتباطات با اشاره به پروژه های دولت در دهه فجر خبرداد:

بهره برداری از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات در قم، اصفهان و اهواز

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات از بهره برداری از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات در قم اصفهان و اهواز در بهمن ماه سال جاری خبر داد.
محمود واعظی بااشاره به اینترنت ملی و شبکه ملی اطلاعات گفت:کاری که ازهفته دولت درسال جاری تا به امروز انجام شده به بار نشسته است که در همین رابطه خوشبختانه از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات در بهمن ماه بهره برداری خواهیم کرد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از خانه ملت،وی با بیان اینکه در فاز دوم شبکه ملی اطلاعات اقدامات بسیار خوبی انجام شده است با تشریح این اقدامات افزود:در حوزه فناوری چهار NIX در تهران، مشهد،شیراز و تبریز داشتیم که دراین طرح سه مرکز دیگر در قم، اصفهان و اهواز اضافه می شود و CDN آن ها نیز نصب خواهد شد.

کاهش تعرفه استفاده از شبکه ملی اطلاعات به نصف قیمت اینترنت

واعظی با اعلام این مطلب که تعرفه استفاده از شبکه ملی اطلاعات را به نصف قیمت اینترنت کاهش داده ایم،تاکید کرد:در راستای پروژه های تعریف شده وزارت ارتباطات و فناروی اطلاعات دربسیاری از شهرها TDLT نصب شده و در دسترس مردم قرار می گیرد.

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به تعداد شهرهایی که امکان استفاده از نسل های سوم و چهارم شبکه تلفن همراه را دارند،تصریح کرد:آمارها نشان می دهد که۷۰۰ شهر کشور از اینترنت نسل سوم شبکه تلفن همراه و ۴۰۰ شهر نیز از اینترنت نسل چهارم استفاده می کنند.

گفتنی است؛هفتم شهریورماه امسال از مرحله نخست شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد.شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی ترین زیرساخت اطلاعاتی و ارتباطی کشور دربرگیرنده اهداف راهبردی فراگیر خدمات الکترونیک مانند دولت الکترونیک و افزایش بهره وری،کاهش وابستگی به شبکه اینترنت و توانایی اعمال مدیریت حداکثری بر دسترسی به آن، گسترش محتوای ایرانی- اسلامی و ارتقای سواد دیجیتال، افزایش کسب و کار دیجیتال و توسعه سهم آی.سی.تی در اقتصاد و استفاده از آن به عنوان موتور محرک توسعه، افزایش امنیت و قابلیت اطمینان فضای دیجیتال است.