سردار حسین سلامی:

بسیج یکی از ستون‌های اصلی جبهه انقلاب در جنگ نرم

%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: بسیج یکی از ستون‌های اصلی جبهه انقلاب اسلامی در مواجهه با تهاجم عظیم فرهنگی و جنگ نرمی است که دشمنان اسلامی برای تضعیف ارزش‌های انقلاب و اسلام به راه انداخته است.
سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای ۵ سال اخیر سازمان بسیج مستضعفین ضمن تبریک هفته بسیج به همه بسیجیان کشور گفت: نمایشگاه دستاوردهای ۵ سال اخیر سازمان بسیج یک نگارستان فشرده از مجموعه تلاش‌ها و دستاوردهای گسترده و عمیق سازمان بسیج، سپاه‌های استانی، نواحی، حوزه‌ها و پایگاه‌ها و آحاد بسیجیان این کشور در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی و رشد جامعه در ابعاد مختلف است.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از بسیج،سلامی بابیان اینکه بسیج روزبه‌روز در حال گسترش عرصه فعالیت های خود در زمینه های مختلف در جامعه است، خاطرنشان کرد: به‌عنوان مثال در زمینه جنگ نرم، بسیج یکی از ستون‌های اصلی جبهه انقلاب اسلامی در مواجهه با تهاجم عظیم فرهنگی و جنگ نرمی است که دشمنان اسلام برای تضعیف ارزش‌های انقلاب و اسلام به راه انداخته اند.

بسیج؛ بیرق‌دار جهاد کبیر علیه دشمنان

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: بسیج در عرصه فرهنگی و فضای مجازی، در توسعه رسانه های مدافع انقلاب اسلامی و ایجاد بسترهای مناسب برای ترویج اندیشه های انقلاب، مقابله با اندیشه های انحرافی، ابعاد مختلف رشد و تعالی فرهنگی جامعه هم در سطوح مختلف سنی و هم در محیط های مختلف زندگی مردم اعم از آموزشی، دانش‌آموزی، دانشجویی و اقشار مختلف جامعه فضای خوبی را رشد داده و در حقیقت بیرق‌دار این مبارزه و جهاد کبیر علیه دشمنان است.

عرصه پیشرفت‌های علمی بسیج به یک فتح باب جدیدی رسیده است

وی عنوان کرد: در عرصه پیشرفت های علمی کشور، بسیج یک فتح الباب جدیدی ایجاد کرده و گام های مؤثری برای رشد علمی کشور ایجاد کرده است؛ بسیج تلاش دارد این ظرفیت های علمی نخبگان کشور را با نیاز روز جامعه هماهنگ کند و پیشرفت علمی و خوداتکایی در علم و فناوری که یکی از آرزوها و آرمان‌های انقلاب اسلامی را تحقق ببخشد.

تلاش‌های بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی قابل‌تحسین است

سلامی یادآور شد: در حوزه اقتصاد مقاومتی تلاش‌های بسیج به‌ عنوان یک‌نهاد الگوساز قابل‌تحسین است و اولین نهادی است که به شکل عملی پا در این عرصه مهم گذاشته است. هنر بسیج این بود که یک ساختار الگو برای نمایش عینی اقتصاد مقاومتی ایجاد کند که این مهم را با مردمی کردن این اقتصاد و ایجاد اشتغال آغاز کرده است؛ امروز بسیج در حال‌توسعه کمی و کیفی اقتصاد مقاومتی در کشور است و به مفهوم بهتر امروز بسیج در حال قدم گذاشتن در میدانی بسیار تخصصی، پیچیده و حرفه‌ای است.

بسیج در عرصه محرومیت‌زدایی ۲۳۰ هزار شغل ایجاد کرده است

جانشین فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: در عرصه بسیج سازندگی و محرومیت‌زدایی و مبارزه با فقر، بسیج با ایجاد گروهای جهادی تلاش گسترده ای را صورت داده است و امروز توانسته حدود ۲۳۰ هزار شغل را ظرف چند سال گذشته ایجاد کند؛ همچنین بسیج توانسته با راه‌یابی به عرصه مشکلات زندگی و معیشت، برای مردم فقیر و تنگ‌دست پناهگاه بسیار خوبی باشد و انشالله با توسعه فعالیت و برنامه‌ریزی گسترده، دایره محرومیت روزبه‌روز کمتر می‌شود.