سرپرست سازمان اورژانس کشور خبر داد:

بزودی ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان سازمان اورژانس افزوده می شود

به گزارش نویدتهران،سرپرست سازمان اورژانس کشور از صدور مجوز خرید 1000 دستگاه آمبولانس از سوی دولت خبر داد و گفت: در گذشته در شهرهایی که با ترافیک سنگین روبرو بودند، مدت زمان رسیدن آمبولانس بیش از ۳۰ دقیقه به طول می انجامید که بعد از تلاش های فراوان وزیر بهداشت، از موتور آمبولانس ها در ناوگان اورژانس استفاده شد که زمان رسیدن نیروهای اورژانس بر بالین بیمار را به ۱۰ دقیقه کاهش داد.

دکتر پیرحسین کولیوند، در دیدار صمیمانه با دانشجویان رشته فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: فعالیت سازمان اورژانس کشور تحت نظر مدیری جهادی و پرتلاش است، علاقه دکتر هاشمی به اورژانس و همت ایشان باعث رشد روزافزون سازمان شده است.

دکتر کولیوند تصریح کرد: مجوز خرید ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس از سوی دولت صادر شده است که بزودی با همت وزیر بهداشت به ناوگان سازمان اورژانس کشور افزوده خواهد شد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه شکل گیری اورژانس هوایی یکی از اقدامات خوب وزارت بهداشت است و توانسته جان بیماران زیادی را نجات دهد، گفت: در گذشته در شهرهایی که با ترافیک سنگین روبرو بود، مدت زمان رسیدن آمبولانس بیش از ۳۰ دقیقه به طول می انجامید که بعد از تلاش های فراوان وزیر بهداشت، از موتورآمبولانس ها در ناوگان اورژانس استفاده شد که زمان رسیدن نیروهای اورژانس بر بالین بیمار را به ۱۰ دقیقه کاهش داد.

وی از اجرایی شدن اساسنامه استخدامی سازمان اورژانس خبر داد و گفت: نیروهای شرکتی در سطح کشور با مشکلاتی روبرو هستند که به زودی این مشکلات رفع خواهد شد.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: ما در جهت ارتقای آموزش عموم مردم برای خود امدادی و دگر امدادی و ارتقای سطح مهارتی و تخصصی نیروهای اورژانس شهرک اورژانس را ایجاد می کنیم و نمونه کوچک آن در دانشگاه ها شکل می گیرد.

دکتر کولیوند عنوان کرد: در بحث بهره وری پرسنل اورژانس بزودی دستورالعملی صادر خواهد شد که امتیاز بهره وری پرسنل اورژانس اعم از نیروهای دیسپچ و عملیاتی را شامل خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشجویان کاردانی باید در بحث کارهای بالینی و کسب مهارت ورود کنند و از تجارب نیروهای خبره بهره مند شوند، تاکید کرد: ما در راس کار خود، دکتر هاشمی را که فردی با روحیه، پرانرژی، با نشاط و جهادگر است، داریم و تاکنون هیچ کسی را مشابه ایشان دلسوز، فعال و پرتلاش ندیده ایم، لذا باید از ایشان در انجام امور الگو بگیریم.