نجار در آستانه سی امین سالگرد ارتحال امام خميني(ره):

بزرگداشت امام (ره) حركتي ولايي و مردمي

به گزارش نویدتهران،رييس سازمان مديريت بحران كشور گفت: برگزاري باشكوه مراسم و اعزام كاروان‌هاي متعدد مردمی به حرم مطهر، نشانگر تجديد پيمان مردم و به ‌ويژه نسل جوان با آرمان‌هاي بنيانگذار انقلاب اسلامي است كه بهره برداري از اين رخداد عظيم انقلابي را براي آيندگان نظام اسلامي فراهم كرده و زمينه ايجاد وحدت و همدلي را در كشور فراهم ساخته است.

اسماعيل نجار معاون وزیر و رئيس سازمان مديريت بحران كشور در آستانه مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال ملكوتي حضرت امام خميني (ره) اظهار داشت: جمع‎آوري گزارش اقدامات صورت گرفته، تحليل آنها و در نتيجه رفع نقايص و بهبود عملكرد در مسير برگزاري هر چه بهتر اين مراسم به عنوان ويترين افتخار انقلاب اسلامي، اصلي ترين وظیفه سازمان مدیریت بحران کشور بعنوان نماینده دولت در برگزاری این مراسم است.
نجار در تشريح اقدامات سی امین بزرگداشت ارتحال حضرت امام(ره) به جلسات متعدد با دستگاه هاي لشكري و كشوري به منظور ايجاد وحدت رويه و ارائه خدمت رساني مناسب به زائران اشاره کرد و افزود: جلسات متعدي با معاونت هاي وزارت كشور، دبيران كارگروه هاي چهارده گانه مديريت بحران كشور و نمايندگان دستگاههاي اجرايي كشور به منظور هماهنگي و ايفاي نقش موثر در مراسم بزرگداشت حضرت امام(ره) انجام شده است.
رييس سازمان مديريت بحران كشور تصريح كرد: دستورالعمل اجرايي ايستگاه هاي صلواتي به انضمام نقشه هاي جانمايي و نيز تشكيل جلسه با اعضاي دستگاه هاي لشكري و كشوري به منظور ايجاد وحدت رويه در برپايي و ارائه خدمات به زائران از ديگر اقدامات انجام شده در اين زمينه است.
نجار افزود: هماهنگي اقدامات دستگاه هاي اجرايي، برقراري امنيت، فراهم كردن امكانات رفاهي، تأمين آب شرب، سرويس‌هاي بهداشتي از جمله اقداماتي است كه اولويت اول مديريت بحران در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) است كه با توجه به تجارب گذشته و وجود زير ساخت هاي مناسب بنحو شايسته اي انجام خواهد شد.
رئيس شورای هماهنگی مديريت بحران كشور گفت: داشتن حق برگردن همه ما از امام خميني بركسي پوشيده نيست بنابراين تكريم و بزرگداشت مقام شامخ آن حضرت، وظيفه اي ولايي، انقلابي و حركتي مردمي است.
معاون وزیر كشور با اشاره به حضور پرشور اقشار مختلف مردم در مراسم بزرگداشت امام خميني (ره) گفت: رسانه ها با كارگيري مستندسازي علمي، بهره برداري از اين رخداد عظيم انقلابي را براي آيندگان نظام اسلامي فراهم كرده و زمينه ايجاد وحدت و همدلي را در كشور فراهم سازند.
نجار به وضعیت حاکم بر روابط بین الملل ناشی از فراگيري رسانه هاي اجتماعي و گسترش افكار التقاطي اشاره كرد و افزود: وجود مستندات و مكتوبات قابل اعتنا و معتبر درباره ابعاد مختلف علمي و شخصيتي امام راحل و در دسترس بودن آنها براي عموم مردم زمينه شناخت و جذب جوانان به مسير و تفكر ولايت فقيه را فراهم مي كند.
دبیر شورای عالی مديريت بحران كشور با بیان اینکه در شرایط اخیر بدون تردید هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب، تدابیر دولت تدبیر و امید و همدلی ملت با یکدیگر باعث خواهد شد تا مشکل خاصی پیدا نکنیم، تصریح کرد: امروز بیش از هر چیزی باید همدلی و همزبانی را در میان مردم و مسوولان کشور دنبال کنیم زیرا دشمن به دنبال ایجاد شکاف میان صفوف مستحکم مردم است.
رئيس شواری هماهنگی مديريت بحران كشور با اشاره به اینکه همه ما باید با همدلی، وفاق و اتحاد فرهنگ مقاومت، ایثار و ولایتمداری را ادامه دهیم، تاکید کرد: دشمن هر قدر هم بخواهد خباثت به خرج داده و در برابر ملت شریف و غیور ایران اسلامی توطئه‌چینی کند نخواهند توانست در برابر عزم و اراده ملت ایران اسلامی کاری از پیش ببرد.
وی تصریح کرد: ۱۵ خرداد نقطه عطف آغاز انقلاب بود که پیوند معنوی مردم، رهبری و احساسات عمیق مذهبی ملت ایران را به نمایش گذاشت.
نجار خاطر نشان کرد شروع مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال ملكوتي حضرت امام خميني (ره) عصر روز سه شنبه ۱۴ خرداد رأس ساعت ۱۸ با قرائت قرآن کریم و برنامه عزاداری و سپس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدّ ظلّه العالی) خواهد بود.