در سال حمایت از کالای ایرانی؛

بزرگترین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک ایران برگزار می شود

به گزارش نویدتهران،بزرگترین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک ایران از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در مصلي تهران برپا خواهد بود.

با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر نقش و جایگاه صنایع کوچک و متوسط در پیشرفت و توسعه صنعت کشور و نامگذاری سال ۱۳۹۷ به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، و از آنجاییکه روز ۲۱ مردادماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز حمایت از صنایع کوچک نامگذاری شده است و با عنایت به استقبال مقام معظم رهبری از نمایشگاه اختصاصی صنایع کوچک و متوسط در سال ۱۳۹۷ که منجر به دستور حمایت و تداوم اینگونه نمایشگاهها شد، برنامه ریزی‌های لازم برای افتتاح این نمایشگاه در مصلی امام خمینی (ره) همزمان با مراسم بزرگداشت روز حمایت از صنایع کوچک در ۲۱ مردادماه شده است.

در این نمایشگاه که مقامات عالی سیاسی و نظامی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولين کشوری و لشکری و مدیران ارشد بخش خصوصی حضور دارند، يك هزار و ۲۰۰ واحد صنعتي كوچك و متوسط از ايران و جهان آخرين توانمندي‌هاي خود را در عرصه توليد براي بازديدكنندگان به نمايش درخواهند آورد.

برای نخستین‌بار این تعداد واحد صنعتی کوچک و متوسط به صورت B۲B و B۲C توانمندی‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

۱۵ شركت خارجي از كشورهايي از جمله تركيه، پاكستان، مالزي و كره جنوبي نيز در اين نمايشگاه غرفه خواهند داشت.

حضور واحدهاي صنعتي از كشورهاي خارجی در كنار مقامات دولتي، سفرا و رايزن‌هاي بازرگاني داخلي و خارجي از ويژگي‌هاي قابل توجه نمايشگاه امسال خواهد بود.

حدود ۱۰ كارگاه آموزشي نيز در حاشيه نمايشگاه برپا خواهد بود و مذاكرات B2B با حضور ۱۱۰ مدير نيز در اين نمايشگاه انجام مي‌شود.

حضور شرکت‌های مدیریت صادرات، بازدید هیات های تجاری خارجی، نمایندگان سایر دستگاهها و وزارتخانه‌های ذیربط در حوزه صنایع کوچک و اتاق های بازرگانی مشترک نیز در این نمایشگاه پیش بینی شده است.