دکتر رحمانی فضلی:

بر طرح واقعیت های اقتصادی برای مردم و جلب مشارکت جدی آنها تأکید داریم

به گزارش نویدتهران،دکتر رحمانی فضلی رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: با پویائی و حفظ آرامش و طرح واقعیت های اقتصادی با مردم و جلب مشارکت آنها، زمینه بروز ابهام، تحریف، دروغ و شایعه که رسانه های خارجی به آن دامن می زنند از بین می رود.

دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در حاشیه سومین جلسه این ستاد در جمع خبرنگاران گفت: سومین جلسه اصلی ستاد را امشب تشکیل دادیم که شاهد حضور جدی، با انگیزه و با علاقه همه اعضا بودیم.

وی اظهار کرد: مصوبات جلسات قبل که مجموعه ای از آیین نامه ها، دستورالعمل ها و سیاست های مورد نظر  بود  و از سوی اعضا ارائه شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رحمانی فضلی اشاره کرد: چهار کارگروه در این ستاد تشکیل شده است که با پیشنهاد اعضا، امروز کارگروه حقوقی و قضایی نیز اضافه شد. همچنین مسئولین کارگروه ها مشخص شدند و روند کار کارگروه ها مورد تصمیم گیری قرار گرفت.

وزیر کشور افزود: در این جلسه مقرر شد از سوی کارگروه های ذیربط، فعالیت های لازم در حوزه شناسایی جریان های خبری و اطلاع رسانی، شناسایی ابهامات و شبهاتی که ذهن مردم را تحت تأثیر قرار می دهد و همچنین نیازهای مردم در حوزه اخبار و اطلاع رسانی مجدانه دنبال شود. همچنین دستگاههای مختلف اجرایی مسئول شدند که با توان مضاعف به این نیازها و ابهامات پاسخ دهند.

وی ادامه داد: همچنین براساس تصمیمات این جلسه ستاد، مقرر شد که هر دستگاه اجرایی با  ۲۰ تا ۲۵ نفر از کارشناسان برجسته داخل و بیرون از دستگاه برای رفع نیازهای رسانه ها و مردم در مواجهه با مشکلات در قالب ارائه گزارش و تحلیل های واقع بینانه و سایر نیازهای خبری، همکاری  کنند تا  فضای رسانه ای خوبی در حوزه ایجابی ایجاد شود و زمینه بروز ابهام، تحریف، دروغ و شایعه و سایر مواردی که رسانه های خارجی به آن دامن می زنند از بین برود.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود سه هفته از تشکیل این ستاد می گذرد، ظرف این مدت ساختارها تا حد زیادی مستقر شده اند و تکالیف دستگاههای عضو در حال مشخص شدن است و امیدواریم در روند جلسات بعدی، شاهد ارائه پیشنهادات، راه حل ها و نگاه ها و نظرات نو به خصوص از طرف رسانه ها باشیم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در پایان تاکید کرد: امیدواریم همه رسانه های داخلی اعم از خبرگزاری ها، روزنامه ها، نشریات، سایت ها، حتی کانال های پیام رسان و خصوصا صدا و سیما به همراه بقیه دستگاههایی که در امر اطلاع رسانی فعال  هستند و بعلاوه تربیون های عمومی مانند ائمه محترم جمعه و نمایندگان مجلس که با مردم و جامعه در ارتباط هستند؛ همه با هم  تلاش کنیم، آرامش و در عین حال پویایی و شفافیت را تقویت کنیم و در هر شرایطی، واقعیت ها را با مردم در میان بگذاریم.

وی اضافه کرد: ما معتقدیم اگر واقعیت شرایط اقتصادی را به مردم بگوییم و مشارکت جدی آنها را بطلبیم حتما موفق خواهیم شد و این قول را می دهیم که حتما این مسیر را طی خواهیم کرد.