مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران:

برگزاری ۲ هزار نشست آموزشی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی در استان تهران

به گزارش نویدتهران،حجت‌الاسلام نوری زاده، با تشریح فعالیت های تبلیغات اسلامی تهران در ماه رمضان از برگزاری 2 هزار نشست آموزشی با موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در کانون‌های جمعیتی تهران خبر داد.
حجت‌الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران در گفتگو یی به تشریح فعالیت های این اداره کل در ماه مبارک رمضان پرداخت.

حجت‌الاسلام نوری زاده، با تبریک فرا رسیدن ماه ضیافت الهی و آرزوی بهره مندی از برکات و آثار فردی و اجتماعی ماه مبارک رمضان برای همگان، به برگزاری ۱۵ نشست آموزشی، توجیهی با حضور مبلغین و مبلغات در آستانه ماه رمضان اشاره کرد و افزود: این نشست ها با عنوان همایش طلایه داران تبلیغ در شهر تهران و ۱۱ اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان های استان تهران برگزار شد.

وی، از سازماندهی و اعزام ۱۰۸۰نفر از شبکه تبلیغی به محافل دینی استان تهران از طریق ثبت نام در سامانه سجام خبر داد و تصریح کرد: ۳ هزار امام جماعت کانون های جمعیتی از طریق ادارات،کارخانجات و شرکت ها برای اقامه نماز جماعت و پاسخ به سؤالات شرعی، احکام و اعتقادات توجیه شدند.

فعال کردن مساجد روستایی از طریق ۱۵۲ روحانی مستقر در شهرستان های تهران و شهرک های حاشیه نشین، پیش بینی اجرای ۲ هزار نشست آموزشی و تبلیغی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مساجد، حسینیه ها و خانه های قرآن شهری و روستایی، تغذیه فکری شبکه تبلیغی از طریق توزیع ۵ هزار بسته کتب و نرم افزارهای آموزشی، برپایی یکصد جلسه پرسش و پاسخ در قالب گفتمان های دینی و حلقه های معرفتی ویژه جوانان، نوجوانان و خانواده ها در مساجد و حسینیه های محوری استان تهران از دیگر اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران بود که حجت‌الاسلام نوری زاده درباره آن توضیح داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، برگزاری ۱۰ مراسم محوری تفسیر قرآن کریم با همکاری مجمع عالی تفسیر قم و مفسرین استان تهران، هدایت و فعال کردن یک هزار مسجد و هیئات محوری در برپایی مراسم احیای لیالی قدر، سازماندهی تشکل های مردم نهاد وابسته مانند اتحادیه انجمن های اسلامی، هیئات مذهبی،کانون های فرهنگی تبلیغی در ارتقای معارف دینی، ترویج سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده را از جمله برنامه های قابل اجرا توسط ادارات تبلیغات اسلامی استان تهران در ماه مبارک رمضان اعلام کرد.