مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی:

برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، دروازه ورود فرهنگی به تبریز ٢٠١٨ است

به گزارش نویدتهران،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز گفت: برگزاری این نمایشگاه، دروازه ورود فرهنگی به تبریز ٢٠١٨ است.
محمد محمدپور در آئین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، صمن تقدیر از اهتمام و هم‌افزایی نهادها و اصحاب فرهنگ برای برگزاری باشکوه‌تر این نمایشگاه گفت: همانطور که خداوند متعال در قرآن فرموده، قلم و کتاب از اهمیت والایی برخوردار است و امروز خوشحالیم که به تکریم صاحبان قلم و اندیشه نشسته ایم.

وی از حضور قریب به هزار ناشر و فعال نشر داخلی با ١٢٠ هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه خبر داد و یادآور شد: طبق تدبیرات اندیشیده شده، این تعداد عنوان کتاب ارائه شده در نمایشگاه، کتابهایی است که در طی چهار سال اخیر منتشر شده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، همچنین از حضور ٢١ کشور خارجی فعال در دنیای نشر خبر داد و افزود: در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، بیش از ٣٢ هزار عنوان کتاب که از سال ٢٠١٠ به این سو منتشر شده‌اند در نمایشگاه ارائه می‌شوند.

وی در ادامه از حضور ناشران حوزه رسانه های دیجیتال و ارائه آثارشان در نمایشگاه خبر داد و گفت: بخش نمایشگاه مطبوعات و رسانه های گروهی مکتوب و دیجیتال و خبرگزاری ها و پایگاه های خبری در قالب ٦٥ غرفه، از دیگر بخش‌های پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز است.

وی، با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی از اهمیت والایی برخوردار است، اضافه کرد: مطالعه و فرهنگ اساس و زیربنای توسعه است و امسال بن حمایتی خرید کتاب از مبلغ یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان سال گذشته به یک میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان افزایش یافته است.

براساس این گزارش پانزدهمیمن نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز از دوم تا هفتم آبانماه جاری از ساعت ١٠ صبح الی ٢٠ در نمایشگاه بین المللی تبریز برپاست.