برگزاری نشست مشترک فرماندهان مرزبانی ایران و عراق

به گزارش نویدتهران، فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق در راستای تامین امنیت و تسهیل تردد زوار نشست مشترکی برگزار کردند.
سردار ” قاسم رضایی ” در نشست مشترک فرماندهان مرزبانی ایران و عراق اظهار داشت: در آستانه اربعین امام حسین (ع) در خاک کشور عراق در کنار دوستانی که عاشق اهل بیت(ع) هستند؛حاضر شدیم تا در راستای هماهنگی و تعاملات بسیار خوب سال های گذشته، امسال هم توافقات خوبی در حوزه امنیت مرزها با کشور عراق داشته باشیم .

وی افزود: یکی از موضوعاتی که به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت؛ برنامه ریزی و هماهنگی و اقدامات مشترک دو کشور برای برای ایجاد امنیت و ارتقای آن و تسهیل در تردد زائران اربعین امام حسین (ع) می باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به نشست های کلانتران مرزی برای مدیریت مشترک در مرز بیان کرد: در بازدیدی که از مرزهای چهارگانه داشتم، تعاملات خوب همکارانم و کلانتران مرزی ایران و عراق بسیار مطلوب بود و این امر در تسهیل تردد زائران تاثیر گذار است.

وی در ادامه برنامه فرهنگی تبادل پرچم حرم امام رضا(ع) و امام حسین(ع) در نقطه صفرمرزی را نشان از وحدت و همدلی دولت و ملت ایران و عراق دانست و افزود: برای ما هیچ تفاوتی ندارد که زائران از چه کشورهایی هستند، چرا که همه زائران امام حسین(ع) هستند و ما مرزبانان وظیفه داریم بستر ساز تسهیل در تردد آنها باشیم .

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه مدیریت مشترک در امنیت مرزی تاثیر گذار است، بیان داشت: تجربه نشان می دهد با توجه به تراکم جمعیت و انتظارات زائران باید مدیریت لحظه ای داشته باشیم تا در دروازه های مرزی از تجمع زائران کاسته شود.

وی گفت:تجهیز کردن موکب ها در عراق نیاز به حمل اقلام مورد نیاز موکب داران برای ارائه خدمت به زائران دارد که در این خصوص تمهیدات لازم صورت گرفته تا تسهیل در تردد خودروهای موکب داران انجام پذیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : با توجه به استقبال زائران اربعین حسینی(ع)، برای تردد از مرز مهران نیاز است به صورت شبانه روزی کلانتران مرزی مدیریت میدانی داشته تا خللی در تردد زائران صورت نگیرد.

امنیت مطلوبی در مرز خسروی حاکم است

سپهبد “حامد عبدالله ابراهيم الحسيني” فرمانده مرزبانی کشور عراق نیز در این نشست با اشاره به تامین امنیت زائران اباعبدالله الحسین(ع) ، اظهار داشت: اقدامات مطلوبی برای امنیت زائران و تسهیل در تردد آنان در ایام اربعین صورت گرفته است.

فرمانده مرزبانی کشور عراق با اشاره به اینکه در پایانه مرزی مهران زائران بیشتری تردد می کنند، گفت:مدیریت مشترک در مرزمهران می تواند به تسهیل تردد زائران امام حسین (ع) کمک کند و بحمدالله با توجه به توافقات صورت گرفته مشکل خاص امنیتی در مرزها وجود ندارد.

سپهبد “حامد عبدالله ابراهيم الحسيني” در خصوص بازگشایی مجدد مرز خسروی گفت: با تلاش همکاران خود و سایر نیروهای امنیتی کشور عراق امنیت خوبی در مرز خسروی برقرار است و پذیرای زائران اربعین حسینی می باشیم.