همزمان با ششمین روز از ماه محرم الحرام صورت گرفت؛

برگزاری سوگواره احلی من العسل با حضور انبوه دانش آموزان در سراسر کشور

به گزارش نویدتهران،همایش بزرگ احلی من العسل، یادواره رشادت های قاسم ابن حسن علیه السلام با حضور میلیونی دانش آموزان در سراسر کشور برگزار شد.
پیش از ظهر امروز و در ششمین روز از ماه محرم سوگواره احلی من العسل با حضور میلیونی دانش آموزان همزمان در تهران و سراسر کشور برگزارشد .‌

در این مراسم معنوی که برای ششمین سال پیاپی و با هدف بزرگداشت قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش در حادثه عظیم کربلا وبا محوریت گرامیداشت یاد و خاطره حضرت قاسم ابن الحسن در سراسر کشور برگزار می شود ، علیرغم تعطیلی مدارس در سوگواره تهران بیش از ۵هزار دانش آموز شرکت کردند.

مدیرکل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در حاشیه این همایش گفت: رویکرد ما در این برنامه معنوی دانش آموزی است لذا همه برنامه ها از جمله ؛ تلاوت قرآن، مداحی، مرثیه خوانی، قرائت زیارتنامه، اجرای سرود،دکلمه خوانی و قرائت میثاق نامه توسط دانش آموزان انجام می شود.

محمدرضا مسیب زاده تصریح کرد : این مراسم سوگواری همزمان از سه شبکه تلویزیونی ؛ قرآن، امید و شبکه دو سیما ورادیو قرآن به طور زنده پخش می شود و تصاویر پخش زنده از شبکه های مذکور حاکی از تجمع انبوه دانش آموزان در بیش از ۷۵۰منطقه، شهرستان و مرکز استان است .

شایان ذکراست این آئین باشکوه به همت اداره کل قرآن،عترت ونماز معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و باهمکاری مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وهمچنین نهادهای فرهنگی، از جمله؛ شهرداری تهران، سازمان فرهنگی هنری، بسیج محلات ، هیئت رزمندگان اسلام، بسیج دانش آموزی، تولیت حرم مطهر حضرت امام خمینی ره، آموزش وپرورش تهران، سازمان اوقاف، صدا وسیما و به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران در حرم مطهر امام خمینی ره برگزارشد.