جمالي نژاد خبر داد:

برگزاري جشن بهار مهرباني در همه شهرهاي كشور در هفته وحدت

به گزارش نویدتهران،معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزارت كشور از برگزاری جشن بهار مهربانی همزمان با هفته وحدت و ایام ولادت پیامبر اعظم (ص) با همكاري شهرداري ها در سراسر کشور خبر داد.
مهدي جمالي نژاد با اعلام این خبر گفت: به برکت میلاد خجسته پیامبراسلام(ص) كه برای جهانیان محبت، معنویت، برادری و اخلاق به ارمغان آورد و افتخار ما اینست که پیرو آن پیامبر رحمت هستیم، سعي شد تا امسال جشن ولادت حضرت محمد(ص) در فضایی متفاوت نسبت به سال‌های گذشته با همكاري تمامي دستگاه هاي ذيربط و حضور موثر شهرداري ها برگزار شود تا بتوانيم با تلاش‌های مضاعف همه دست اندركاران امر در فرخنده طلیعه نور پیامبر رحمت و شفقت، زمينه نشاط مردم عزيزمان و تعمیق بیش از پیش پیوندهای وحدت و برادری در جامعه فراهم شود.
وي افزود: به اين منظور و با توجه به اهميت افزایش نشاط و شادابي شهروندان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با همكاري سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و ساير دستگاههاي مرتبط، برگزاري  جشن مهرباني  را برنامه ريزي نموده است.
وي افزود: برگزاری این برنامه ها در ماه ربیع الاول و همزمان با هفته وحدت و میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفرصادق(ع) با همكاري موثر شهرداري ها و سازمان های مردم نهاد و فراهم نمودن زمينه مشارکت بالاي شهروندان و خانواده ها، گروه های مردمی و نخبگان حوزه دين، فرهنگ و هنر؛‌ از ويژگي هاي جشن مهربانی است.
جمالي نژاد با بيان اينكه براساس گزارش هاي ارسالي بيش از دوهزار برنامه در استانها برگزار مي شود، اضافه كرد: در تهران هم برنامه هاي فرهنگي، هنري متنوعي در قالب بهار مهرباني با محوريت شهرداري و با همكاري دستگاههاي ذيربط براي شهروندان پايتخت اجرا مي شود.
رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با بیان اینکه جشن های مهربانی از ۲۹ آبان تا ۴ آذر درشهرها برگزار می شود افزود: در این برنامه سعی شده تا فعاليت هاي فرهنگي، هنري، مذهبي، آييني، ورزشي نظير نمایش های خیابانی، اجراي موسیقی، مسابقات فرهنگي و هنري و ورزشي، شعرخواني، كارگاه هاي هنري، نكوداشت و .. با هدف ایجاد فضای نشاط در جامعه، مشارکت خانواده ها و تحکیم وحدت و برادري در جامعه برگزار شود.
وي خاطرنشان كرد: برپايي نمايشگاه هاي کتاب و صنایع دستی و برگزاري جشنواره هاي غذايي از ديگر برنامه هاي اين جشن است.
وی ادامه داد: در اين برنامه ها سعي شده تا از اماكن عمومي شهرها شامل بوستانها، پیاده‌راه‌ها و گذرگاه‌های تفریحی و تاریخی و … با محوريت ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامي و شهرداري ها براي اجراي برنامه هاي فوق الذكر استفاده شود.
جمالي نژاد تصریح کرد: برای ایجاد نشاط و امید اجتماعی از طریق برگزاری این جشن ها سعی شده که براي همه گروه‌های سني جامعه، برنامه هاي متنوع تعريف و اجرا شود.