برپایی دو بیمارستان صحرایی نیروی دریایی سپاه در شرق و غرب

به گزارش نویدتهران، دو بیمارستان صحرایی با ظرفیت هر یک بیش از ۴۰ تخت بستری در راستای ارائه خدمات رسانی مؤمنانه بهداشتی – درمانی به هموطنان جنوب کشور در شرق و غرب استان هرمزگان بر پا شد.

همزمان با ایام سالگرد شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) به دستور دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دو واحد بیمارستان صحرایی با تمام امکانات و تجهیزات تخصصی در شهرستان های بندر سیریک و بندر چارک در استان هرمزگان برپا شد.

سردار تنگسیری در مراسم افتتاح این بیمارستان ها گفت: امروز همکاران جهادی ما در مجموعه بهداری نیروی دریایی سپاه با توجه به تأکید فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای(مدظله العالی) و دستور فرمانده شجاع و ولایتمدار کل سپاه پاسداران ، مبنی بر حفظ روحیه مردمی سپاه و تداوم همیاری و خدمت رسانی ها به مردم ، امروز در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) موفق شدند در یک روز، دو واحد بیمارستان صحرایی با تمام تجهیزات و امکانات در شرق و غرب استان هرمزگان برپا نمایند‌.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تأکید براینکه ما برای ارائه خدمات در هر حوزه ای بر اساس اصل« وحدت بین مسلمین» با بسیج ظرفیت ها و منابع ، هرجایی که لازم باشد برای حفظ امنیت و منافع مردم کشورمان و کمک رسانی به آنها (چه سنی و چه شیعه) خود را خادم این مردم ولایتمدار و انقلابی می دانیم .

دریادار تنگسیری افزود: این بیمارستان ها که امروز افتتاح می شود شامل بخش های اورژانس، رادیولوژی، کودکان ، چشم پزشکی، داخلی، زنان، دندانپزشکی، سونوگرافی و داروخانه می باشد و بصورت یک واحد بیمارستانی کامل، آماده ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم می باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: پزشکان، پرستاران و همه همکاران ما در بهداری نیروی دریایی سپاه آمادگی کامل دارند بصورت جهادی و مخلصانه برای خدمات‌رسانی درمانی به مردم عزیز کشورمان در محل های مورد نیاز خدمت رسانی نمایند و این موضوع هر سال، چندین مرحله بنا بر نیاز مردم و درخواست وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی اقدام می شود .

سردار تنگسیری گفت: امیدواریم هرچه زودتر با لطف و عنایت خداوند و مجاهدت های مسئولین بهداشت و درمان و کادر زحمتکش بیمارستان ها و البته همراهی مردم عزیز کشورمان در رعایت اصول بهداشتی و ترزیق واکسن ، بر ویروس منحوس کرونا نیز فائق بیاییم و سلامتی عمومی در جامعه گسترش یابد.