توسط رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران؛

برنامه های یوم الله ۱۲ بهمن اعلام شد

به گزارش نویدتهران،رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، با اعلام برنامه های یوم الله ۱۲ بهمن گفت:۴۵۰ خبرنگار، تصویربردار و عکاس مراسم یوم الله ۱۲ بهمن در تهران را پوشش می دهند.
حجت الاسلام سید محسن محمودی، صبح امروز( چهارشنبه ۱۱ بهمن) در نشست خبری برنامه های یوم الله ۱۲ بهمن با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله) اظهار داشت: ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی یک روز بزرگ تاریخی برای ملت ایران و یک حرکت الهی پیامبر گونه است که منجر به جهش عظیمی در پیشرفت و مسیر انقلاب و به ثمر رسیدن حرکت انقلابی مردم ایران شد.

وی با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی(ره) در مقابل طاغوت ها و فرعون های دوران به پا خاست گفت: ایشان تمام جهان را متوجه اسلام و ملت ایران کرد و همه رهبران بزرگ دنیا و صاحبان اندیشه و تفکر در سایر مکاتب و مذاهب سخنان شگفت انگیز و عجیبی در مورد عظمت و شخصیت ایشان ذکر کرده اند.

* ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) هنوز به درستی شناخته نشده است

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران با بیان اینکه هنوز ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی به درستی شناخته شده نیست تصریح کرد: نسل های آینده امام خمینی را بهتر از ما خواهند شناخت و قضاوت درست تری راجع به ایشان نسبت به عصر حاضر خواهند داشت، چرا که هنوز بسیاری از ابعاد وجودی ایشان برای نسل ما ناشناخته است.

وی در ادامه به بیان سخنانی از بزرگان سایر کشورها در خصوص امام راحل پرداخت و یادآور شد: حسنین هیکل اندیشمند مصری در مورد امام خمینی گفته است” امام خمینی هدیه آسمانی و ملکوتی برای خاکیان بود و همچنین کشیش مسیحی، ایشان را دست قدرت خدا بر روی زمین توصیف کرد. همچنین یکی از مقامات وقت آمریکا در آن زمان در مورد ایشان گفته است” وی با معیارهای دیگری غیر از معیارهای شناخته شده در دنیا سخن می گوید و عمل می کند.

حجت الاسلام محمودی اضافه کرد: ۱۲ بهمن نشان دهنده پیوند امت با امامت بود و مردم ایران در استقبال تاریخی خود از امام خمینی، عشق و بصیرت خود را نسبت به ولایت نشان دادند و همچنان نیز در تمامی لحظات سخت و بحران ها در کنار ولایت و انقلاب اسلامی خود ایستاده اند و از آن دفاع می کنند.

وی با اشاره به فتنه اخیر در تهران و برخی شهرهای کشور افزود: مردم بصیر و انقلابی ایران همیشه پشت نظام و رهبری هستند و در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن این اتحاد و حمایت خود را اعلام خواهند کرد.

* حجت الاسلام حاج سید علی خمینی سخنران مراسم یوم الله ۱۲ بهمن در مرقد امام(ره)

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، در ادامه برنامه های محوری یوم الله ۱۲ بهمن در تهران را تشریح کرد و افزود: مراسم محوری این روز بزرگ فردا پنجشنبه در حرم مطهرحضرت امام و در جوار ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار می شود. این مراسم از ساعت ۹ صبح آغاز می شود و تا ساعت ۱۱ ادامه دارد. سخنران مراسم یادگار حضرت امام خمینی(ره) حجت الاسلام حاج سید علی خمینی است و همچنین در این مراسم بیانیه خانواده های معزز شهدا توسط همسر شهید بزرگوار علی محمدی قرائت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از نقاط تاریخی، مکان جلوس حضرت امام خمینی(ره) در بهشت زهرا(س) است گفت: امام خمینی(ره) در آن مکان، سخنرانی مهمی ایراد کردند که برای همیشه در تاریخ ماندگار شد. به همین مناسبت در روز ۱۲ بهمن ویژه مراسمی در قطعه ۱۷ شهدای بهشت زهرا (مکان جلوس) برگزار می شود.

حجت الاسلام محمودی همچنین در خصوص سایر برنامه های این روز بیان داشت: همزمان با یوم الله ۱۲ بهمن در سراسر ایران اسلامی به ویژه در مکان هایی که به نوعی منتسب با امام راحل هستند، از جمله بیت ایشان در قم، خمین، نجف اشرف و فرودگاه مهرآباد و همه مکان هایی که در بدو ورود در آنجا حاضر شدند، مراسم های ویژه ای برگزار می شود.

* ۴۵۰ خبرنگار، تصویربردار و عکاس، مراسم یوم الله ۱۲ بهمن در تهران را پوشش می دهند

وی اظهار داشت: ۴۵۰ خبرنگار، تصویربردار و عکاس مراسم یوم الله ۱۲ بهمن در تهران را پوشش می دهند.

حجت الاسلام محمودی از رژه موتورسواران از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا همزمان با یوم الله ۱۲بهمن خبر داد و افزود: در این روز مسیر رژه موتورسواران گلباران خواهد شد.

وی گفت امسال به دلیل تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه ۱۲ بهمن، گلبانگ انقلاب در روز شنبه ۱۴ بهمن ماه در مدارس سراسر کشور نواخته خواهد شد.

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران همچنین با اشاره به اینکه عزت و سربلندی و پیشرفت کشور مدیون خون شهداشت گفت: مراسم میهمانی لاله ها روز پنجشنبه ۱۹ بهمن در ۱۸ هزار گلزار شهدای سراسر کشور برگزار می شود.

همچنین برای ادای احترام به مقام شهدای اقلیت های دینی، مراسم ویژه ای در گلزار شهدای آشوری واقع در اسلامشهر با حضور نمایندگان سایر اقلیت های دینی برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه پرچم مقدس ایران نماد ارزش مداری و هویت ملی است، از پویش مردمی من عاشق پرچمم در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: با توجه به برخی وقایع روی داده در ماههای اخیر و اهانت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی، این پویش به صورت فراگیر راه اندازی شده است.

* انقلاب اسلامی ایران ریشه در تفکر فاطمی دارد

حجت الاسلام والمسلمین با اشاره به تقارن ایام فاطمیه با روزهای ابتدایی دهه فجر گفت: ایام فاطمیه یک فرصت است، زیرا انقلاب اسلامی ایران ریشه در تفکر فاطمی دارد. حضرت زهرا(س) در قرآن کوثر یعنی خیر کثیر نامیده شده است و امام راحل و انقلاب اسلامی نیز برای ملت ایران و حتی جهان خیر کثیر بود و این انقلاب با بهره گیری از تفکر ائمه اطهار و اندیشه فاطمی به ثمر رسید.

وی اضافه کرد: یوم الله دهه فجر به معنای پاسداشت ارزشهای فاطمی و اسلامی است و در روزهای ۱۷ بهمن تا ۲۲ بهمن و پس از مراسم سوگواری حضرت زهرا(س) این ایام ، فضای جشن و شادی خواهد داشت و بنابراین هر دو این مناسبت ها به صورت ویژه و خاص برگزار می شود.