معاون وزیرصنعت ، معدن وتجارت خبرداد:

برنامه ریزی جهت ایجاد اشتغال در بخش صنایع کوچک وخوشه های اشتغال زا برای ۷۴ هزار و ۵۵۲ نفر

به گزارش نویدتهران،معاون وزیرصنعت ، معدن وتجارت از برنامه ریزی جهت ایجاد اشتغال در بخش صنایع کوچک وخوشه های اشتغال‌زا برای ۷۴ هزار و ۵۵۲ نفر خبرداد و گفت: سند توسعه MSME (صنایع خرد، کوچک ومتوسط) با همکاری سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران ومعاونت اشتغال وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی تدوین خواهد شد.

صادق نجفی در نشست مشترک با معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان جهت ایجاد اشتغال در مناطق محروم به تشریح سیاست های حمایتی سازمان از واحدهای صنعتی پرداخت و گفت: راه اندازی مجدد واحدهای غیر فعال در شهرک ها و نواحی صنعتی،تکمیل ظرفیت واحدهای فعال با کمتر از ظرفیت ۷۰ درصد در شهرک ها و نواحی صنعتی وحمایت های نرم افزاری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط از جمله برنامه های سازمان در راستای بهبود فضای کسب وکار وحفظ اشتغال موجود در شهرکهای صنعتی است.

وی معضل بیکاری را از دغدغه های ای مجموعه توصیف کرد وگفت: با همکاری وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی می توان راهکار های مناسبی جهت ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور با بهره مندی از پتانسیل های موجود ارائه کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در این نشست با اشاره به پروژه های وزارت صنعت،معدن وتجارت در ایجاد ۴۵۶ هزار شغل افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته ، قرار است در بخش صنعت برای ۵۱ هزار و ۵۱۵ نفر ، دربخش صنایع کوچک وخوشه های اشتغال زا برای ۷۴ هزار و ۵۵۲ نفر ، در حوزه صنوف برای ۱۳۰ هزار اشتغال ایجاد شود.

نجفی خاطر نشان کرد: همچنین ۲۰۰هزار شغل به صورت ضربتی پیش بینی شده است که در صورت فراهم شدن بسترها تلاش براین است که برنامه های مذکور محقق شود.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت همچنین خواستار اتخاذ تدابیری جهت تحریک تقاضا و همچنین تامین منابع مالی نوین با همکاری وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی شد و از تدوین برنامه ای جهت تقسم کار در حوزه ایجاد اشتغال با همکاری این مجموعه خبرداد.