سردار حسین اشتری:

برقراری یک میلیون تماس با سامانه 197/ رشد رضایتمندی مردم از پلیس

 به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی انتظامی از یک میلیون تماس و ثبت و رسیدگی به بیش از 300 هزار پیام مردمی در سامانه 197 طی هشت ماهه امسال خبرداد و گفت: براساس تماس های مردمی با این سامانه، میزان رضایتمندی شهروندان، از پلیس در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش 8 درصدی دارد.
سردار حسین اشتری با حضور در مرکز نظارت همگانی بازرسی کل ناجا (197) با مردم دیدار کرد و پاسخگوی سوالات شهروندان در حوزه ماموریتی پلیس بود.
فرمانده ناجا در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی پلیس، در جمع خبرنگاران، از برقراری یک میلیون تماس مردمی طی هشت ماهه سال جاری با سامانه 197 خبرداد و گفت: طی این مدت، 331 هزار و 657 پیام مردمی دریافت، پیگیری و رسیدگی شده است.
این مقام عالی انتظامی اشاره کرد: از این میزان، تماس و دریافت ها، 46 درصد انتقاد، 5 درصد شکایت، 18 درصد پیشنهاد و 30 درصد تقدیر از پلیس بوده است.
سردار اشتری بیان کرد: میزان تقدیر مردم و رضایت از عملکرد پلیس در هشت ماهه سال جاری، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد هشت درصدی داشته است.
این مقام عالی انتظامی کشور ادامه داد: مرکز نظارت همگانی پلیس( 197) پل ارتباطی بین مردم و فرماندهان و مدیران ناجا است که بحمدالله طی سال های گذشته، این ظرفیت توانسته است بخشی از مشکلات مردمی را در حوزه انتظامی بکاهد ضمن آنکه مردم از طریق این سامانه خواسته ها و مطالبات خود را مطرح می کنند.
سردار اشتری خاطرنشان کرد: تمام تلاش مان این است که خواسته و مطالبات بجا و بحق شهروندان را برآورده کنیم تا مردم در یک محیط امن و توام با نظم زندگی کنند.
فرمانده ناجا ادامه داد: در حضور و تماس های امروز مردم نیز موضوعات مختلفی مطرح شد و به جد موضوعات مطروحه از سوی مردم را پیگیری و رسیدگی می کنیم، البته مواردی هم عنوان شد که به دستگاه های دیگر مربوط است و ما این موضوعات را به مراجع ذیربط ارجاع می دهیم.
وی با بیان اینکه تمام کارکنان شاغل در سامانه 197 در راستای ارتباط با مردم آموزش های لازم را دیده اند، افزود: تک تک تماس ها و پیام ها با این سامانه ثبت و پیگیری می شود.
فرمانده ناجا با اشاره به اینکه بخشی از موضوعات مطرح از سوی مردم در خصوص برخورد نامناسب برخی از همکاران با شهروندان است، تاکید کرد: به جد انتقادات و شکایات را دنبال می کنیم، چراکه معتقدیم مردم با امید به چنین مراکزی مراجعه می کنند بنابراین پاسخگویی به مطالبات آنها را وظیفه خود می دانیم.
این مقام عالی انتظامی کشور، تاکید کرد: دریافت هر موضوعی درباره برخورد نامناسب برخی همکاران را با حساسیت تمام دنبال و همواره از حسن اعتماد مردم، تشکر می کنیم اما باید شرایط گوناگون در وقوع چنین مواردی را در نظر گرفت، مردم ماموران پلیس را فرزندان خود بدانند.
سردار اشتری بیان کرد: تمام تلاش و هدف پلیس خدمتگزاری صادقانه و خالصانه به هموطنان عزیز است و این خدمت را توفیق بزرگی می دانیم.
فرمانده ناجا در ادامه در خصوص طرح “کاهش 10 کیلومتری سرعت خودرو در جاده ها”، گفت: این موضوع در کمیسیونی مطرح شده و نیاز به اقدامات کارشناسی دارد و ان شاء الله با بررسی بیشتر و دقیق تر، نتیجه نهایی در آینده اعلام می شود.
وی در پاسخ به این سوال که امروز عمده مطالبات مردمی چه بود؟، گفت: موارد مطروحه در حوزه های مختلف انتظامی بود، برخی از مردم از اشخاصی که برای شان مشکلی ایجاد کردند ، شکایت داشتند؛ برخی پیگیر پرونده های انتظامی خود و بعضی از شهروندان نیز برای ارائه پیشنهاد و یا راهکار مراجعه کرده بودند البته تعدادی هم برای تقدیر و تشکر از پلیس در این مرکز حضور داشتند.
سردار اشتری با اشاره به حضور برخی اساتید و صاحب نظران در حوزه انتظامی، ادامه داد: امروز عزیزانی برای طرح پیشنهاد یا ارائه راهکار به این مرکز مراجعه کرده بودند که باید بگویم از پیشنهادات مردمی استقبال می کنیم و مرکز پژوهشگاه ناجا آماده دریافت نظرات کارشناسی اساتید است.
این مقام عالی انتظامی کشور یادآور شد: تمام تلاش نیروی انتظامی، این است که در کنار و در خدمت مردم باشد و باید بگویم خوشبختانه این رویکرد در ناجا نهادینه شده و دنبال می شود.
فرمانده ناجا اضافه کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت امنیت، آرامش و آسایش مردم، پلیس نیز این تاکیدات را به طور جد مورد توجه قرار داده است.
وی درباره وضعیت امنیتی کشور، عنوان کرد: خوشبختانه وضعیت امنیتی در سراسر کشور بسیار عالی و مطلوب است هرچند در برخی از شهرها، افزایش برخی جرایم وجود دارد اما در بعضی از شهرها نیز شاهد کاهش جرایم هستیم؛ در مجموع با اقدامات نیروی انتظامی و دستگاه قضا، رویکرد پیشگیری از وقوع جرم به جد دنبال می شود.
سردار اشتری از کاهش جرایم خشن در کشور خبرداد و گفت: امید است، این روند کاهش جرایم با سرعت بیشتری پیش رود و تمام تلاش و اراده پلیس نیز تحقق این مهم است.
فرمانده ناجا در خاتمه گفت: برایند بررسی نظرسنجی و افکار سنجی ها، حاکی از حرکت ناجا در مسیر رضایت مردمی است البته تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم و امید است با همکاری بیش از پیش مردم با پلیس شاهد افزایش موفقیت ها باشیم.
گفتنی است، دیدار چهره به چهره و مردمی فرمانده ناجا با 60 نفر از هموطنان و پاسخگویی به تماس های تلفنی، بخشی از برنامه حضور سردار اشتری در سامانه 197 بود.