امیر دریادار خانزادی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران؛

برقراری امنیت کامل در دریا‌های ایران

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دریا‌های ما امن است و حضور ایادی استکبار به سرکردگی آمریکا، انگلیس و رژیم منحوس صهیونیستی نمی‌تواند این امنیت را خدشه دار کند.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در تاریخ هر ملتی روز‌هایی وجود دارد که موجب مباهات و افتخار است و به لطف خداوند متعال و به برکت انقلاب، تاریخ ایران اسلامی مملو از چنین روز‌هایی است.

وی افزود: نیروی دریایی در مسیر حرکت ۴۰ ساله گام اول انقلاب افتخاراتی را آفرید که متضمن امنیت و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی است و در شرایطی که استکبار جهانی با تحمیل جنگی ۸ ساله، تلاش می‌کرد تا نهال انقلاب را از پای درآورد؛ تکاوران نیروی دریایی در آغازین روز حمله سراسری دشمن بعثی به مرز‌های ایران اسلامی حماسه دفاع ۳۴ روزه را آفریدند.
دریادار خانزادی ادامه داد: استکبار جهانی با گماردن بعثی‌ها به نیابت از خود در جبهه‌های تهاجم به ایران، تصور می‌کرد که یکروزه خوزستان را از ایران جدا خواهد کرد و با قرار گرفتن در جاده اهواز ظرف مدت یک هفته جشن پیروزی را در تهران برگزار می‌کند، اما این دفاع جانانه همه تلاش‌های آنان را نقش بر آب کرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: همزمان نیروی دریایی در شصت و هفتمین روز از دفاع مقدس سیلی و ضربه محکمی به دشمن بعثی و همه ایادی استکباری حامی او وارد آورد.

وی افزود: نیروی دریایی دشمن را در دریا به طور کامل متوقف کرد و سامانه‌ها و پایانه‌های نفتی او را از حیز انتفاع انداخت و تا پایان ۸ سال دفاع مقدس، سیطره خود را بر دریا اعمال کرد.
دریادار خانزادی تصریح کرد: عملیات اسکورت کاروان‌ها در شرایطی اتفاق افتاد که دشمن تلاش می‌کرد تا کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های ایران را از طریق هوا و زمین مورد اصابت قرار دهد، اما نیروی دریایی در آن دوران ده هزار کشتی تجاری و نفتکش را اسکورت کرد و باعث شد تا اقتصاد کشور و همچنین اقتصاد دفاع پایدار بماند.

وی ادامه داد: با وجود تحریم‌هایی که از همان روز‌های آغازین به دنبال تضعیف انقلاب و امنیت کشور بود، کار عمردهی انقلابی تجهیزات نیروی دریایی آغاز شد، همه تجهیزاتی را که از غرب خریداری کرده بودیم و آن‌ها ما را از دست یافتن به قطعات گلوگاهی محروم کرده بودند، نه تنها با اتکا به ظرفیت داخلی عمردهی انقلابی شد بلکه توانستیم آن‌ها را به روز کنیم و هویت ایران اسلامی در عرصه دریا‌ها تثبیت شد.
دریادار خانزادی افزود: با وجود تجهیزات متناسب با شرایط دریای خلیج فارس – این آبگیر نسبتا کوچک در مقابل اقیانوس‌ها – وارد اقیانوس‌ها شدیم و در نهایت منجر شد تا مظهر اقتدار ملت ایران در دریا باشیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: جلوه‌های اقتدار علمی و صنعتی کشور را با حضور در عرصه‌های اقیانوس‌ها به رخ استکبار جهانی کشیدیم و برای تامین امنیت و اقتصاد کشور در شمال اقیانوس هند، خلیج عدن، دریای سرخ و همه آب‌های آزاد جهان با دزدی و تروریسم دریایی جنگیدیم و امنیت ناوگان تجاری جمهوری اسلامی ایران در دریا‌ها برقرار شد.
وی افزود: طی مدت ۸ سال گذشته تا امروز؛ ۶۴ ناوگروه نیروی دریایی به دریا‌ها و اقیانوس‌های آزاد جهان اعزام شده است و در همین لحظه نیز ناوگروه شصت و چهارم نیروی دریایی در دریای سرخ در حال برقراری امنیت و اسکورت کشتی‌های نفتکش جمهوری اسلامی است.
دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: با ساخت تجهیزات جدید و تداوم حضور در دریا‌های آزاد و اقیانوس‌ها، امتداد‌های عمقی جدید و بزرگی را برای نیروی دریایی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد کردیم.
وی افزود: در دوران سازندگی و سال‌های بعد از دفاع مقدس کار ساخت تجهیزات نیروی دریایی آغاز شد چرا که امنیت عاریه‌ای موضوعی نبود که بتواند امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران را تامین کند.

دریادار خانزادی ادامه داد: با ساخت ناو‌های توپ دار و بعد ناو‌های موشک انداز و سپس سریال ساخت ناوشکن‌های کلاس موج، ناوشکن‌های جمهوری اسلامی ایران؛ جماران، دماوند، سهند و ان شاءالله در بهمن ماه امسال نیز دنا به عرصه رزم دریایی وارد خواهد شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: همزمان کار ساخت زیردریایی‌ها را که پیچیده‌ترین فناوری‌های روز دنیا هستند، در دستور کار قرار دادیم و با وجود آن که کمتر از ۲۰ سال از مهیا شدن فرهنگ استفاده از زیردریایی در جمهوری اسلامی می‌گذرد، به فناوری زیردریایی دست یافتیم.

وی ادامه داد: زیردریایی‌های کلاس غدیر را با تکیه بر دانش بومی در نیروی دریایی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ساختیم و آن‌ها را به اژدر‌های بومی برای هدف گرفتن کشتی‌های دشمن، مسلح کردیم.
دریادار خانزادی تصریح کرد: سال گذشته نسل جدیدی از زیردریایی‌های کلاس متوسط را به ناوگان نیروی دریایی ملحق کردیم و تجهیزات بومی اقتدار آفرین، چون موشک‌هایی که از عرشه زیردریایی‌ها در اعماق آب به سمت دشمن قابل پرتاب است در کشور ساخته و بومی شد و امروز در اختیار نیروی دریایی است.
وی تاکید کرد: همه این‌ها دشمنان را وادار به دور ایستایی از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران کرد به نحوی که امروز ناوگان و ابزار‌های چشم پرکن مادی دشمن بیش از ۳۰۰ مایل دریایی یعنی ۷۰۰ کیلومتر از مرز‌های ایران دور ایستاده اند.
دریادار خانزادی یادآور شد: هواپیما‌های بدون سرنشین، سامانه‌های جنگ الکترونیک، موشک‌های ساحل به دریا، مخابرات پایدار و امن، اطلاعات و ارتباطات پزشکی از راه دور امروز در عرشه ناو‌ها و در ساحل جمهوری اسلامی برقرار است.
وی گفت: با حضور در مناطق کمتر برخوردار و آبادسازی این مناطق به پرچمدار توسعه سواحل مکران – سواحل ارزشمند جنوب شرقی- تبدیل شدیم.
دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: امروز همه فرزندان این مملکت که در نیروی دریایی به کار گرفته می‌شوند به دست پرصلابت کارکنان نیروی دریایی در مراکز آموزشی خودمان تربیت می‌شوند و امروز این مجموعه ولایت محور بصیر، دانشمند و شجاع حضور در دریا‌های آزاد را تداوم بخشیده اند.
وی با بیان اینکه ساخت و الحاق تجهیزات جدید را در دستور کار داریم، گفت: بیمارستان‌های بندرعباس و کنارک در مناطق محروم کشور تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.
فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: حرکت در مسیر گام دوم انقلاب و تبدیل نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی، از یک نیروی دریایی سنتی به نیروی دریایی مدرن و پیشرفته و همچنین متناسب با شان و عظمت انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: امروز ما به جوانان انقلابی اعتماد کردیم و آن‌ها را به عرصه آوردیم به نحوی که امروز همه نیروی دریایی از نسل انقلاب و بسیار جوان و با بصیرت است، از حضور جوانان انقلابی در عرصه نیروی دریایی راهبردی استقبال می‌کنیم.
دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: امنیتی که امروز ما در دریا داریم، برخلاف بسیاری از کشور‌های جهان و منطقه امنیت عاریه‌ای نیست چرا که متکی بر ظرفیت‌ها و توانایی‌های داخل کشور است.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه ۴۰ سال گذشته علیه مردم ایران و به ویژه نیرو‌های مسلح افزود: امروز این بشارت را به مردم شریف ایران می‌دهیم که همه تجهیزات مورد نیاز نیروی دریایی در عرصه شناور‌های سطحی و زیرسطحی، انواع ناوشکن‌ها، زیردریایی‌ها و تسلیحات منصوب بر روی آن‌ها را خودمان و با اتکا به ظرفیت‌های بومی و داخلی می‌سازیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دریا‌های ما امن است؛ حضور ایادی استکبار و شیطان بزرگ به سرکردگی آمریکا، انگلیس و رژیم منحوس اشغالگر قدس نمی‌تواند این امنیت را خدشه دار کند، آن‌ها را از این منطقه بیرون خواهیم ریخت.

وی تاکید کرد: دوره نمایش‌های دروغین و پرسه زدن‌های نمایشی به پایان رسیده است؛ جانشان و این حلب پاره‌ها و ابزار‌های چشم پرکنی که تنها ترسو‌ها را می‌ترساند، بردارند و منطقه ما را ترک کنند.
دریادار خانزادی افزود: امروز ملت‌های آزاد دنیا بیدار هستند و زیر چتر ائتلاف‌های استکباری و نمایشی نمی‌روند، شوکت و عظمت دروغین استکبار با دشمنی که با انقلاب و ملت ایران کرد، به سرعت در حال فروریختن است، دنیا دید که چگونه پوزه ائتلاف نمایشی شان به خاک مالیده شد.
وی گفت: امروز آن‌ها ناچارند بایستند و خیزش تمدنی ملت ایران به سمت دریا‌ها و اقیانوس‌های جهان را نظاره کنند، عرصه‌هایی اقتدار آفرین که در گام دوم انقلاب با سرعت زیاد به سمت آن‌ها خواهیم شتافت.
دریادار خانزادی ادامه داد: در شرایطی که ایران آزاد، مستقل، دانشمند و قدرتمند به سرعت و با اتکا بر ظرفیت‌های ملی این عرصه‌ها را در خواهد نوردید، نیروی دریایی امروز پرچمدار این حرکت مقتدرانه به سمت احیای تمدن دریایی ایران اسلامی خواهد بود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ان شاءالله در آینده‌ای بسیار نزدیک نظاره گر این توسعه تمدنی با رویکرد تمدن دریامحور خواهیم بود و طی روز‌های آینده ملت ایران خواهند دید که با وجود همه فشار‌ها و تحریم‌هایی که استکبار جهانی به ملت ایران و نیرو‌های مسلح وارد آورد؛ نسل جدیدی از تجهیزات بومی ایران با اتکا بر ظرفیت و توانایی فرزندان این مملکت به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ملحق خواهند شد از جمله؛ ناوشکن دنا، ناو مین شکار و تماما بومی صبا، پهپاد دورپرواز و استراتژیک سیمرغ و همین طور پهپاد دریاپایه که قادر است بدون نیاز به هرگونه کاربری از عرشه یگان‌های شناور سطحی نیروی دریایی پرواز نماید و دشمن را در مسافت‌های دور رصد و اطلاعات آن را به ناوگان نیروی دریایی منتقل کند.
دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: بسیار خرسندیم که مظهر اقتدار ملت ایران در عرصه دریا‌ها هستیم و در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد خواهیم بود که هیچ ردپایی از وجود منحوس استکبار جهانی در منطقه تحت کنترل نیروی دریایی ارتش و مناطق پیرامون آب‌های تحت کنترل ایران وجود نخواهد داشت.