رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی مطرح کرد:

برداشت غیر مجاز بانکی با نصب اسکیمر در کارت خوان دکه بین راهی

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس خراسان شمالی از شناسایی و دستگیری سارقان اینترنتی که موفق شده بودند به روش اسکیمر بیش از ۳۲۰ میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری کنند خبر داد و گفت: کلاهبرداران با نصب دستگاه اسکیمر در یک دکه بین‌راهی اطلاعات کارت‌بانکی شهروندان را کپی کرده و در فرصت مناسب اقدام به برداشت وجه از حساب آنها می‌کردند.
سرهنگ اعتمادی در تشریح این خبر عنوان کرد: تعدادی از شهروندان با در دست داشتن شکوائیه قضایی به این پلیس مراجعه و عنوان کردند که علیرغم اینکه عابر بانک آنها نزد خودشان بوده مبالغ هنگفتی از حساب آنها برداشت‌ شده است.

وی ادامه داد: مراتب پس از رؤیت پرونده‌های تکمیلی و صحت‌ و سقم موضوع به‌ سرعت در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و در بررسی‌های اولیه مشخص گردید که کلاهبرداری سازمان‌ یافته بوده و متهمین از دستگاه کپی کارت (اسکیمر) استفاده کرده‌اند.

سرهنگ اعتمادی گفت: در ادامه با بررسی دقیق حساب‌های بانکی و انجام اقدامات فنی و تخصصی و با تلاش شبانه‌روزی مأمورین پلیس فتا ۲ نفر از متهمین شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه و ضربتی در شهرستان‌های مختلف استان دستگیر و به این پلیس دلالت شدند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: متهمین در مواجهه با اسناد و ادله موجود به بزه انتسابی خود اعتراف و عنوان داشتند که با نصب دستگاه اسکیمر در یک دکه نزدیک پمپ‌بنزین بین‌راهی اقدام به کپی‌برداری از اطلاعات کارت‌ بانکی شهروندان می‌نموده و پس‌ از آن در فرصتی مناسب اقدام به خرید طلا، سکه و ارز از صرافی‌ها در استان‌های دیگر می‌نموده‌اند.

سرهنگ اعتمادی ادامه داد: با دستور مقام قضایی و با بازرسی از منزل متهمین یک دستگاه اسکیمر و همچنین مقداری مشروبات الکی و ماده مخدر حشیش کشف و به این پلیس انتقال داده شد و متهمین پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قضایی تحویل دادسرا شدند.

این مقام ارشد انتظامی در توصیه به شهروندان گفت: در انجام اقدامات مالی و ارائه اطلاعات شخصی به دیگران نهایت دقت را داشته باشند و همواره هنگام خرید از فروشگاه‌ها در صورت خرید با عابر بانک حتماً خود کارت را کشیده و رمز را وارد نمایند و حتی‌الامکان رمز کارت‌بانکی خود را به‌صورت دوره‌ای تغییر دهند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در پایان گفت: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی می‌توانند آن را از طریق سایت این پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ارتباطات مردمی با این پلیس در میان بگذارند.