معاون اول قوه قضاییه:

برخی عناصر گمرک در پرونده‌های قاچاق خودرو تحت تعقیب هستند

به گزارش نویدتهران،معاون اول قوه قضاییه گفت: در خصوص مسئله ورود غیرقانونی خودرو‌ها پرونده‌هایی تشکیل شده است و برخی عناصر گمرک و همچنین مالکان این خودرو‌ها تحت تعقیب قرار گرفته‌اند و این پرونده‌ها در حال رسیدگی هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در جمع خبرنگاران در بندرعباس اظهار کرد: امروز بیست و چهارمین جلسه کمیته قضایی ویژه شرق کشور با حضور رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و روسا و دادستان های استان های شرق کشور، استاندار هرمزگان، نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و مسئولین نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی برگزار شد.

وی با بیان اینکه اقدامات خیلی خوبی توسط دستگاه قضایی استان هرمزگان در حال پیگیری است و موفقیت‌های خیلی خوبی هم در این مدت داشته است، افزود: امیدوارم با هماهنگی همه دستگاه‌ها آنچه امروز به نفع کشور و مردم است به‌خصوص در این شرایط در جهت مسائل مربوط به اشتغال، تولید داخلی، توسعه استان هرمزگان و رفاه مردم توفیقات بیشتری حاصل شود.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم سیستم هاي امنیتی و اطلاعاتی، دستگاه قضایی و دستگاه اجرایی مقابله با هر نوع فساد و امر خلاف قانون است، تصریح کرد: مردم در این رابطه مثل همیشه باید همکاری کنند، امروز دشمن می‌خواهد که معیشت مردم را تحت‌فشار قرار دهد و برعکس ما باید کاری کنیم که مردم در رفاه بیشتری باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه امروز به دستگاه قضایی استان هرمزگان در خصوص اینکه پرونده‌های فساد اقتصادی سریعاً رسیدگی شود توصيه هايي شد، اضافه کرد: بايد هرکس كه اتهامش روشن و جرمش در دادگاه مشخص شد سریعاً احکام در خصوص او اجرا شود و اگر مواردی باشد که ضرورت داشته باشد، برای بازدارندگی بیشتر، احکام علنی اجرا شود كه این اتفاق بايد با هماهنگی با استانداری و شورای تأمین صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه تأکید کردم كه از همه ظرفیت‌ها و کمک مردم برای مقابله با فساد، قاچاق و مبارزه با اخلالگران نظام اقتصادي استفاده شود، عنوان کرد: پرونده‌هایی در خصوص تخلفاتی که در گمرک صورت گرفته در دست داریم که برخی از آن‌ها احکامشان هم صادر شده است، اکنون نیز پرونده‌هایی در دست بررسی وجود دارد، برخی پرونده‌های استان هرمزگان در دادگاه‌های ویژه‌ای که اخیراً تشکیل شده در تهران رسیدگی می‌شود.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه امروز با رئیس دادگستری استان صحبت کردم و قرار شد در خود هرمزگان هم دادگاه‌های ویژه رسیدگی به مفسدین اقتصادی تشکیل شود تا به این موارد به‌صورت ویژه رسیدگی شود، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در استان‌های فارس، اصفهان، تهران دادگاه‌های ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی مشغول به کار هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه در خصوص مسئله ورود غیرقانونی خودروها پرونده‌هایی تشکیل شده است، ادامه داد: در این زمینه برخی عناصر گمرک و همچنین مالکان این خودروها تحت تعقیب قرار گرفته‌اند و این پرونده‌ها در حال رسیدگی هستند.

معاون اول قوه قضاییه در خصوص آخرین وضعیت پرونده موسوم به محيط زيست بیان کرد: هنوز پرونده این افراد به دادگاه نرفته اما در شرف رفتن به دادگاه است و نه‌فقط در این خصوص بلکه نسبت به همه پرونده‌ها تأکید می‌کنیم که قضات هرچه سریع‌تر پرونده‌ها را تکمیل کنند.