رئیس کل دادگستری استان تهران در نشست شورای معاونین تأکید کرد؛

برخورد قاطع و قانونی تشکیلات قضایی با هرگونه اخلال در نظم و امنیت عمومی

به گزارش نویدتهران، رئیس دادگستری استان تهران به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: اگر تصور کنیم که فتنه ۸۸ به پایان رسیده و دیگر نیازی به گرامیداشت حماسه عظیم نهم دی نیست، این خود یک فتنه به شمار میرود و تقارن حوادث تلخ اخیر با سالروز حماسه نهم دی حاکی از این است که این حوادث توسط دشمنان اسلام و کشور از پیش طراحی شده و البته مردم با بصیرت ما در برابر آشوبگران و کسانی که به اموال عمومی لطمه می‌زنند.
هشتمین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران در سال جاری با حضور اعضا و به ریاست غلامحسین اسماعیلی در محل سالن کنفرانس حوزه ریاست کل واقع در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) برگزار شد.

در ابتدای این نشست، رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تبریک میلاد عیسی ابن مریم و فرارسیدن سال نوی میلادی به بیان روایتی از امام رضا (ع) به نقل از پدر بزرگوارشان، حضرت امام موسی کاظم (ع) پرداخت و گفت: بنابراین روایت اگر کسی می‌خواهد قوی‌ترین انسان‌ها باشد به منشأ قدرت الهی توکل نماید.

وی اظهار داشت: قوی بودن و توانمند بودن جزء صفات حضرت حق است و قدرت او لایتناهی می‌باشد چه در آفرینش، چه در اداره جهان هستی و چه در خلق سایر مخلوقات، از طرف دیگر بندگان خدا در باطن خویش بدنبال کسب قدرت هستند، اما نباید فراموش کرد که قدرت انسانی محدود می‌باشد، فلذا صرفاً در صورت اتصال به منشأ لایزال قدرت الهی می‌تواند توانمندی لازم را به دست آورد.

رییس کل دادگستری تهران بیان داشت: در جوامع دینی و اسلامی هر چه از این منشأ اصلی فاصله بگیریم به سرعت دچار سستی خواهیم شد و لازم است به فوریت خود را مورد ارزیابی قرار دهیم و می‌طلبد در زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی و … لحظه به لحظه و آن به آن خود را به منشأ اصلی قدرت الهی نزدیک‌تر نماییم، در آنصورت دیگر کسی توان مستولی شدن بر ما را نخواهد داشت.

اسماعیلی در ادامه افزود: بحمدا… موضوع انتقال واحد‌های قضایی در تهران به ساختمان‌های خاصه جدیدالاحداث به خوبی انجام شده و مراحل پایانی خود را سپری می‌کند و لازم است از عنایات ریاست قوه قضائیه و مدیران ستادی قوه و همچنین همکاران قضایی و اداری و نیز پرسنل ستادی در بخش‌های مختلف به نحو ویژه تشکر نمایم، کار بزرگ و تحولی عظیم شکل گرفت، مستحدثات موجود حدود یکصد و پنجاه هزار متر مربع می‌باشد و این در حالی است که تا قبل از این میزان مساحت ابنیه ملکی یکصد و بیست هزار متر مربع بوده است و در آینده‌ای نزدیک نیز پروژه‌های ساختمانی دیگری از جمله ساختمان محاکم تجدیدنظر استان افتتاح شده و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. قابل ذکر است که در جابجایی‌های صورت گرفته به نحوی عمل شد که در روند رسیدگی به پرونده‌ها خللی وارد نشود.

رئیس کل دادگستری استان تهران به ادامه تشکیل جلسات کاربردی مدیریتی اشاره کرد و افزود: این جلسات در سالجاری نیز ادامه خواهد داشت و بطور قطع می‌تواند برای ارائة موفقیت‌ها و حل برخی مشکلات مربوط به واحد‌های قضایی مفید و ارزشمند باشد.

اسماعیلی به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: اگر تصور کنیم که فتنه ۸۸ به پایان رسیده و دیگر نیازی به گرامیداشت حماسه عظیم نهم دی نیست، این خود یک فتنه به شمار میرود و تقارن حوادث تلخ اخیر با سالروز حماسه نهم دی حاکی از این است که این حوادث توسط دشمنان اسلام و کشور از پیش طراحی شده و البته مردم با بصیرت ما در برابر آشوبگران و کسانی که به اموال عمومی لطمه می‌زنند با رعایت هوشیاری، قاطعانه خواهند ایستاد و عده‌ای قلیل نمی‌توانند در برابر ملت غیور ایران اسلامی، تاب مقاومت داشته باشند و تشکیلات قضایی نیز با بکارگیری کلیة ظرفیت‌های قانونی موجود بویژه قضات شجاع و با انگیزه در سطوح مختلف، با اخلال گران در نظم و امنیت عمومی برابر مقررات قانونی، قاطعانه برخورد خواهد نمود.

این گزارش حاکی است، در ادامه نشست، چند تن از حاضرین در جلسه گزارشاتی از حوادث اخیر ارائه نمودند و در پایان آقایان جلالی و فاضل حسینی که با حفظ سمت خود به عنوان رؤسای دادگستری شهرستان‌های ری و شهریار، ابلاغ معاونت قضایی دادگستری استان تهران دریافت کرده اند به عنوان اعضای جدید شورای معاونین معرفی شدند.