دادستان کل کشور تاکید کرد:

برخورد قاطع دستگاه قضا با متخلفين و قاچاقچيان ارز

به گزارش نویدتهران،حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری به کسانی که به دنبال سودجویی در این زمینه هستند هشدار داد و گفت:با متخلفین و کسانی که قاچاق ارز را در جامعه رواج می‌دهند برخورد قاطعانه انجام مي شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در رابطه با افزایش قیمت ارز و قيمت اعلام شده از سوي دولت و برخورد دستگاه قضا با دلالان اظهار کرد: مسئله تثبیت قیمت ارز برای اقتصاد کشور یکی از ضروری‌ترین مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد که در حوزه دولت محترم و قوه مجریه است ولي مسئله اي است كه احتياج به هماهنگي بين قواي ديگر دارد.
حجت‌الاسلام و المسلمين منتظري با بيان اينكه مبلغ اعلام شده توسط دولت که ۴ هزار و ۲۰۰ تومان است احتمالاً کارشناسی‌شده است و ما نسبت به تعیین این مبلغ اظهارنظری نداريم به تبيين چند نكته پرداخت و اظهار كرد: اولاً اینکه باید مصوبه دولت شود و حتماً باید دولت مصوبه گذاشته و ابلاغ کند و بعد از ابلاغ اگر چنانچه مازاد بر آن را قاچاق تلقی کردند برخورد از نظر قانونی و طبق مقررات قاچاق صورت خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: به موجب قانون برخورد با قاچاق کالا و ارز عمدتا در حوزه صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی است مگر مواردی که در قانون احصا شده است که در حوزه صلاحیت دادسراها و قوه قضاييه است، بنابراین حتماً‌لازم است سازمان تعزیرات آمادگی بیشتری برای برخورد با متخلفان داشته باشد.

دادستان كل كشور در مورد بخشی که به قوه قضائیه مربوط می‌شود، نيز گفت: هم ریاست قوه قضائیه بر این مسئله تأکید داشته‌اند و هم خود ما نیز در جلساتی که بود به این نتیجه رسیده‌ایم كه حتماً از ناحیه قوه قضائیه تعاملات لازم صورت می‌گیرد و امیدواریم با تعامل و همکاری لازم بین سه قوه مسئله تعیین قیمت ارز تثبیت و مشخص شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری به کسانی که به دنبال سودجویی در این زمینه هستند هشدار داد و گفت:با متخلفین و کسانی که قاچاق ارز را در جامعه رواج می‌دهند برخورد قاطعانه انجام مي شود.

دادستان کل کشور با خاطرنشان كردن بازنگري قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز تأکید کرد: مجلس محترم با توجه به شرايط امروز جامعه بر روی مسئله قاچاق کالا و ارز و قانون موجود بايد یک تجدیدنظری صورت دهد لذا ضروري است با كارشناسي لازم در زمینه برخورد با این موضوع و مجازات‌هایی که تعیین می‌کند اقداماتی را انجام دهد.
وی در رابطه با برنامه دادستانی کل کشور در سال جاری برای مبارزه با زمین‌خواری با اشاره به اهتمام بيشتر در اين زمينه افزود: مسئله زمین‌خواری و تجاوز به منابع طبیعی یکی از مسائلی است که در دادستانی کل و دادستان‌های سراسر کشور مورد توجه قرار گرفته و هر گزارشي را به مسئولین امر اعلام نمایندحتما قوه قضائیه برخورد خواهد کرد.