سردار محمدرضا مقیمی:

برخورد جدی با احتکارکنندگان ماسک و اقلام ضدعفونی کننده

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای طرح های عملیاتی مبارزه با احتکار ماسک های تنفسی و مواد ضدعفونی کننده در سراسر کشور و برخورد جدی با احتکارکنندگان خبر داد.

سردار “محمدرضا مقیمی” در گفت و گویی در رابطه با نگرانی های ایجاد شده در رابطه با شیوع کرونا ویروس در میان شهروندان و کمبود ماسک و اقلام ضدعفونی کننده اظهار داشت: موضوع شیوع بیماری کرونا ویروس سبب سوء استفاده عده ای سودجو از شرایط موجود شده و سودجویان تلاش می کنند با سوداگری اقدام به احتکار اقلام مربوط به این بیماری (ماسک و مواد ضد عفونی کننده) کنند.
وی افزود: این پلیس قبل از شیوع و بروز علائم اولیه ویروس کرونا چندین ابلاغیه مبنی بر شناسایی و برخورد با محتکران کالا با اولویت ماسک های بهداشتي، مواد ضدعفوني کننده، مواد شوینده و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با این ویروس به پلیس های امنیت اقتصادی سراسر کشور ارسال و نسبت به بررسی و رصد این موضوع اقدام کرده و به علت حساسیت آن با جدیت در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

سردار “محمدرضا مقیمی” ادامه داد: پس از تایید شیوع ویروس کرونا در کشور، برابر با بررسی های میدانی انجام شده و اطلاعاتی که در دست پلیس بود مشخص شد قیمت ماسک های بهداشتی، مواد ضدعفونی کننده، مواد شوینده و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با این ویروس چندین برابر افزایش داشته است و افراد فرصت طلب و سودجو به طرق مختلف (داروخانه های متخلف، مغازه های لوازم آرایشی و بهداشتی و…) اقدام به احتکار و عدم عرضه این کالا کرده اند.

این مقام انتظامی افزود: با شگردهای خاص پلیسی در اغلب استان ها از جمله تهران، قم، بوشهر و … مقدار قابل توجهی ماسک بهداشتی احتکار شده، کشف شد.

وی تاکید کرد: احتکار کالاهای سلامت محور که سلامت و امنیت شهروندان را تهدید می کند خط قرمز پلیس امنیت اقتصادی بوده و این پلیس به صورت جدی موضوع مقابله احتکار را پیگیری کرده و با همکاری سایر دستگاه های مسئول با هرگونه سوء استفاده در این خصوص برخورد خواهد کرد.

سردار مقیمی تصریح کرد: برابر هماهنگی های انجام شده با مراجع قضائی دستور پلمب برای واحدهای متخلف صادر شده و با افراد سودجو که مبادرت به احتکار ماسک و ملزومات ضدعفونی کننده یا سایر اقلام دارویی و پزشکی مورد نیاز مردم کنند، برخورد قانونی قاطع به عمل خواهد آمد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: درخواست و تقاضای پلیس از مردم عزیز این است که به محض اطلاع از هرگونه اقدام افراد فرصت طلب و سودجو مبنی بر افزایش قیمت، احتکار و… موضوع را برای اقدام قانونی از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس امنیت اقتصادی اطلاع دهند.