رئیس ستاد انتخابات کشور:

برخورد با متخلفان تبلیغات زودهنگام انتخابات ۹۶

%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8cرییس ستاد انتخابات کشور از تهیه تعرفه‌ها و صندوق‌ها و توافق‌ با هیئت‌های نظارت مجلس و شورای نگهبان برای برگزاری انتخاباتی قانونمند و باشکوه خبر داد.
علی‌اصغر احمدی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور امروز (پنجشنبه ۷ بهمن) در حاشیه همایش فصلی خانه احزاب و در جمع خبرنگاران، با اشاره به آخرین اقدامات ستاد انتخابات وزارت کشور برای انتخاب سال ۹۶، گفت: البته نمایندگان مجلس به دنبال طرحی هستند که زمان ثبت‌نام را از ایام تعطیلات به پیش از سال جدید تغییر دهند.

به گزارش نوید تهران،رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: ما به عنوان وزارت کشور، آمادگی صد در صدی داریم که قانون فعلی را در همان ایام تعطیلات در سراسر کشور اجرا کنیم و مکلفیم مر قانون را هم رعایت کنیم.

احمدی خاطرنشان کرد: تعداد تعرفه‌ها براساس انتخابات قبلی به علاوه رشدی که در طی انتخابات سال ۹۴ تا انتخابات سال آینده حدود ۱۴ ماهی فاصله خواهد بود، یک رشد موالید داریم که این موضوع نیز مدنظر قرار گرفته، البته این موضوع را باید اعلام کرد که بین انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات شوراها تفاوت وجود دارد.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به چهار انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، گفت: دو نفر در آذربایجان، در هرمزگان و اصفهان انتخابات میان‌ دوره‌ای مجلس داریم، البته تعرفه‌های ریاست‌جمهوری خیلی سخت نخواهد بود، چون تعداد آنها مشخص است. در انتخابات شوراها هم هر روستا یک حوزه انتخابیه محسوب می‌شود و ما نسبت ضریب پیش‌بینی را در انتخابات شوراها باید بیشتر ببینیم.

وی تاکید کرد: ما حتی برای مرحله دوم احتمالی ریاست‌جمهوری سال ۹۶ هم باید خودمان را آماده کنیم.

احمدی با بیان اینکه اگر انتخابات ریاست‌ جمهوری به مرحله دوم کشیده شود، ما از روز جمعه بعد از روز اخذ رای یک هفته بعد بلافاصله باید مرحله دوم را انجام دهیم، گفت: نمی‌توانیم دوباره سراغ مرحله بعدی برویم و پیش‌بینی حدود دویست میلیون تعرفه را برای سه انتخابات داریم.

احمدی در پایان با اشاره به تبلیغات زود هنگام نیز هشدار داد که اگر موارد تبلیغات زود هنگام را کسی به ما بگوید، برابر قانون با آن برخورد می‌کنیم.