واکنش نقوی حسینی به اظهارات ضد برجامی «ترامپ»؛

برجام توافقی بین المللی است که باید اجرایی شود

به گزارش نویدتهران،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس گفت: ایران سناریوی خاصی برای خروج آمریکایی ها از برجام و حتی همراهی صرف اروپایی ها بدون حضور ایالات متحده در برجام را دردستورکار دارد.
سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به اظهارات رییس‌جمهوری آمریکا در نطق سالانه خود مبنی بر اینکه کنگره به اشتباهات اساسی در توافق هسته‌ای فاجعه‌بار با ایران رسیدگی کند، گفت: برنامه جامع اقدام مشترک توافقی بین المللی است که باید اجرایی شود و همه کشورها به آن تعهد دارند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کنگره نمی‌تواند در مورد برجام نقصی را برطرف کند لذا باید به هیات حاکمه آمریکا یادآوری کرد که برجام توافقی بین دولت‌ها است، ادامه داد: اگر ایالات متحده آمریکا به توافق های بین المللی که در آنها حضور دارد پایبند نباشد، باید به جامعه جهانی پاسخگو باشد و این مهم نیز در خصوص برجام صدق می کند.

وی اظهارکرد: همچنین ترامپ باید بداند که ایران اشتباهات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را تکرار نخواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید اذعان کرد که جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی و سناریوی خاصی برای خروج آمریکایی ها از برجام، همراهی اروپایی ها با آمریکا در خروج از برجام و حتی همراهی صرف اروپایی ها بدون حضور ایالات متحده در برجام را دردستورکار دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس می توان گفت که مانع تراشی های ایالات متحده مانع از روند اجرای صحیح برجام است و در ادامه روند کاری این توافقنامه تاثیرگذار خواهد بود لذا دولت آمریکا باید بیش از گذشته در بیان نظراتش دقت کند.