اوباما:

برای کلینتون همان کاری را انجام دهید که برای من انجام دادید

%d8%a7%d9%88%d8%a8%d8%a7%d9%85%d8%a7

رئیس جمهور آمریکا از مردم این کشور خواست تا با انتخاب هیلاری کلینتون به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا، تاریخ ساز شوند و سیاست‌های پلید ترامپ را رد کنند.

به گزارشنوید تهران وبه نقل از تسنیم، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در یک تجمع انتخاباتی در ایالت میشیگان، خطاب به رای دهندگان آمریکایی، تاکید کرد: از شما می خواهم برای کلینتون همان کاری را انجام دهیم که برای من انجام دادید.

وی در ادامه تصریح کرد: شما این فرصت را دارید تا سیاست‌های پلید ترامپ را رد کنید. این فرصت را دارید تا نخستین رئیس جمهور زن را انتخاب کنید.

ایالت میشیگان که به طور طبیعی قلمرو دموکرات‌ها به شمار می رود، امسال به صحنه مهمی برای کارزارهای انتخاباتی تبدیل شده است. ترامپ نیز امید زیادی دارد تا با پیروزی در این ایالت، مسیر خود را برای رسیدن به کاخ سفید هموار سازد.

اوباما ضمن یادآوری خدمات دولتش در نجات صنعت خودروسازی ایالت میشیگان از بحران اقتصادی و مالی ۲۰۰۸ میلادی، گفت: اگر نتوانیم فردا پیروز شویم، همه این پیشرفتها از دست خواهد رفت. رقابت در میشیگان نزدیک است. دونالد ترامپ هرگز صلاحیت و شایستگی ریاست جمهوری را ندارد.

وی اظهار داشت: خبر خوب این است که شما تنها مجبور نیستید علیه چیزی رای دهید. واقعا نامزدی را دارید که ارزش رای شما را دارد. نامزدی که باهوش است. نامزدی که آزمایش شده است. شاید شایسته ترین فردی که تاکنون برای رسیدن به کاخ سفید در رقابت شرکت کرده است.