مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی:

برای مشمولان سهام عدالت که شماره شبا بانکی آنها تایید نشده، پیامک ارسال می شود

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: برای مشمولان سهام عدالت که شماره شبا بانکی آنها مورد تایید قرار نگرفته، پیامک ارسال شده است.

سیدجعفر سبحانی درباره آخرین وضعیت ثبت شماره شبای بانکی مشمولان سهام عدالت در سامانه مربوط به آن گفت: این افراد کسانی هستند که سامانه سهام عدالت مراجعه و یک شماره شبا بانکی در سامانه ثبت کرده اند اما پس از بررسی و سنجش آن توسط سازمان خصوصی سازی، تعلق شماره شبا به شخص مشمول احراز نشده و شبا مورد تایید قرار نگرفته است.
به گزارش نویدتهران وبه نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛وی افزود: در برخی موارد هم حساب بانکی مشمول راکد یا مسدود بوده و شبا توسط بانک مربوطه معتبر اعلام نشده است.
وی با بیان اینکه برای کسانی که شماره شبا بانکی آنها مورد تایید قرار نگرفته، پیامک ارسال شده است، گفت: این افراد باید در فرصت باقیمانده تا پایان شهریور ماه امسال شماره شبای دیگری که حساب آن به نام خود فرد مشمول است، در سامانه ثبت کنند تا امکان دریافت سود سهام عدالت را داشته باشند.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با یادآوری اینکه از 47 میلیون مشمول دریافت سهام عدات بالغ بر 26 میلیون نفر شماره شبای بانکی خود را در سامانه ثبت کرده اند، اظهار داشت: 21 میلیون مشمول باقیمانده نیز باید در اسرع وقت نسبت به ورود به سامانه و ثبت شماره شبای خود اقدام کنند.
سبحانی خاطر نشان کرد که مشمولان می توانند با مراجعه به بانک های عامل کشور، شماره شبای بانکی خود را دریافت و در سامانه سهام عدالت وارد کنند و در این زمینه هیچ تفاوتی بین بانک ها وجود ندارد.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی همچنین گفت: مجمع عمومی اکثر شرکت های تحت پوشش سهام عدالت برای سال مالی 95 در تیرماه امسال برگزار می شود و از این رو پیش بینی می شود پرداخت سود سهام عدالت در اواخر تابستان انجام پذیرد.
سبحانی خاطر نشان کرد: هر گونه اقدام برای توزیع سود سهام عدالت، به طور گسترده توسط سازمان خصوصی سازی از طریق رسانه های معتبر از جمله صدا و سیما، خبرگزاری های رسمی و نشریات اطلاع رسانی می شود.
وی از مردم خواست، مراقب پیام های دروغینی که درباره توزیع سود از سوی برخی سایت ها و کانال های سودجو منتشر می شود، باشند و فریب آن را نخورند.
سبحانی کل مشمولان سهام عدالت را حدود 49.2 میلیون نفر اعلام کرد که از آن میان حدود 2 میلیون نفر نیز متوفی هستند گفت: در شرایط کنونی هیچ برنامه ای برای عضویت افراد جدید برای سهام عدالت در دستور کار نیست و هرگونه ادعا در این زمینه با انگیزه کلاهبرداری مطرح می شود.