وزیر دفاع در بازدید از رزمایش بهداری رزم نیروهای مسلح:

برای عبور از شرایط فعلی و توسعه کشور و غلبه بر مشکلات باید به توان داخلی تکیه کرد

به گزارش نویدتهران،وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: برای عبور از شرایط فعلی و توسعه کشور و غلبه بر مشکلات باید به توان داخلی تکیه کرد.
امیر سرتیپ امیر حاتمی صبح سه شنبه در جمع فرماندهان بهداری نیروی زمینی سپاه اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در اوج شکوفایی است و می‌تواند تا صد ها سال راه خود را به پیش ببرد.
وی افزود: دشمنان تلاش می‌کردند که انقلاب در این سال، سختی های بسیاری داشته باشد اما خدا را شکر موفق نشدند.
وزیر دفاع اظهارداشت:اقداماتی که علیه ما انجام داده اند اول برای مردم و سپس‌برای سایر بخش ها مشکلاتی ایجاد خواهد کرد که به فضل الهی از آن نیز با سرعت عبور خواهیم کرد.
امیر حاتمی ادامه داد: این کاری که دشمن علیه ما انجام داده است برای ما تبدیل به فرصتی ارزشمند خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه برای عبور از مشکلات باید به داخل توجه داشته باشیم، گفت:این موضوع در نیروهای مسلح به صورت کامل محقق شده است.
وزیر دفاع با اشاره به اهمیت بهداری رزمی گفت: موضوع بهداری رزمی در سپاه شکلی کاملا عملیاتی دارد؛ ما توقع داریم بتوانیم خدمات خوبی به رزمندگان ارائه دهیم.
امیر حاتمی با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مردمی هستند و عمق راهبردی خود را درون مردم می دانند، افزود:همه چیز در جمهوری اسلامی به دست مردم انجام شده است از این رو بسیار مهم است که به خوبی به آنان خدمات ارائه دهیم.
وی با اشاره به حادثه خیز بودن کشور گفت: باید خود را برای امداد رسانی و خدمت رسانی به مردم آماده کنیم؛ در زلزله ورزقان دشمن سو استفاده کرد اما در زلزله کرمانشاه به دلیل نزدیک بودن نیروهای مسلح این اتفاق نیفتاد و خدمات رسانی به بهترین شکل انجام‌ شد.
وزیر دفاع عنوان‌کرد: باید موضوع پزشکی از راه دور را جدی بگیریم، زیرا کشوری پهناور هستیم و نمی‌توانیم تمام امکانات را به سرعت به همه نقاط منتقل کنیم از این رو به واسطه سامانه پزشکی از راه دور می توانیم تیم های پیش رو را اعزام و هدایت کنیم.
امیر حاتمی افزود: در کشور هیچ‌ محدودیتی برای ساخت سامانه های پزشکی از راه دور وخدمات آمبولاس زرهی وجود ندارد؛ در زمینه بالگردهای امدادی نیز اقدامات مطلوبی تاکنون انجام شده است.
وزیر دفاع در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: دشمن تصمیمی جدی برای ایجاد محرومیت در کشور به واسطه تحریم ها گرفته است؛ در وزارت دفاع فکر می کنیم با سرعت می توانیم از این تهدید فرصت آفرینی کنیم.
وی با بیان اینکه تمام مجموعه بهداری رزمی در داخل کشور و نیروی زمینی سپاه تهیه شده است، گفت: ما کشوری حادثه خیز هستیم از این رو مردم توقع دارند که نیروهای مسلح بتوانند در زمان‌بحران امداد رسانی کنند.
امیر حاتمی با بیان اینکه نیروهای مسلح برای امداد رسانی در هر شرایطی آماده اند، اظهارداشت:با توجه به اهمیت به نقاط محروم، نیروهای مسلح در کنار امنیتی که برقرار می کنند آماده اند خدماتی نیز به مردم ارائه کنند.
امیر سرتیپ امیر حاتمی در ادامه از بخش های مختلف نمایشگاه توانمندی های بهداری رزم نیروی زمینی سپاه از جمله بیمارستان های صحرایی، نمایش تجهیزات خودرویی، اتاق عمل صحرایی، بخشی از اقدامات مردم یاری و محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه، سامانه‌های جراحی تاکتیکی و سامانه‌های واکنش سریع بهداشت برای امدادرسانی به مجروحان بازدید کرد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکنون در حوادثی همچون زلزله که نیاز به امدادرسانی به آسیب دیدگان بود، در کنار ارتش به برپایی بیمارستان های صحرایی پرداخته است.
این نمایشگاه روز یکشنبه با حضور «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی، سردار «محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی دیگر از فرماندهان سپاه پاسداران در ستاد فرماندهی این نیرو افتتاح شد.
بهداری های رزمی و بیمارستان های سپاه پاسداران در سراسر کشور به منظور برگزاری این رزمایش بخشی از ادوات و تجهیزات خود را به ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه منتقل کرده بودند.