حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

برای تحقق«رونق تولید» نیازمند روحیه جهادی و عزم ملی هستیم

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: نباید با شعار سال که همان رونق تولید است، برخورد تشریفاتی و شعاری کنیم بلکه باید برای تحقق آن به بسیج سراسری امکانات و قوا بپردازیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری، در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران، اظهار کرد: جامعه بشری قبل از بعثت پیامبر اکرم (ص) در ظلمات و تاریکی به سر می‌برد.

وی با اشاره به بزرگ بودن روز دوازدهم فروردین، گفت: دوازده فروردین آغازین روز حکومت الله و در عصر جاهلیت مدرن، برگرفته از نور بعثت بود و با این روز یک نظام الهی مطابق با هندسه الهی در عصر غیبت توسط حضرت امام(ره) تاسیس شد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نخستین روز سال در حرم مطهری رضوی، بیان داشت: امیدوارم که قدرشناس نعمت وجود رهبری و بیانات راهگشای ایشان باشیم. بیانات رهبری برای همه آحاد جامعه مخصوصا جوانان و مدیران الهام‌بخش است.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند در نبرد اراده‌ها، دشمن تلاش دارد در اراده ملی مردم ما خلل ایجاد کند. بر همین اساس، تعیین شعار سال، نوعی گفتمان‌سازی و ادبیات سازی عالمانه است تا ارده‌ها و افکار متمرکز شود. رهبر بیدار و عزیز ما سال‌ها پیش دست دشن را خواندند و جنگ معیشت‌پایه دشمن را پیش‌بینی کردند و نسخه شفا بخش اقتصاد مقاومتی را پیش پای مردم و مسئولان گذاشتند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه شعار امسال یعنی «رونق تولید» روح اقتصاد مقاومتی است، گفت: در سند اقتصاد مقاومتی که نقشه راه نجات اقتصاد ملی ماست، روح اصلی مسئله تولید است. امسال نیز این رونق تولید جهت‌گیری اصلی و رویکرد عمومی جامعه است. نباید با این شعار برخورد تشریفاتی و شعاری کنیم بلکه باید برای تحقق آن به بسیج سراسری امکانات و قوا بپردازیم.

وی تصریح کرد: اگر تولید ملی ما رونق یابد و در سال ۹۸ در این زمینه یک اتفاق متفاوت رخ دهد، بسیاری از خواسته‌های مردم عزیز ما محقق می‌شود؛ اگر تولید رونق یابد، هم با کمبود‌ها مقابله می‌شود و هم تورم کنترل می‌شود و هم وابستگی ما به کالاهای خارجی و ارز کاهش می‌یابد و هم اشتغال جوانان تقویت می‌شود. برای تحقق این هدف ظرفیت‌ها مهیا است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری بیان داشت: برای دستیابی به این اهدف نیازمند روحیه جهادی و عزم ملی هستیم . باید با موانع تحقق هدف رونق تولید مقابله کنیم. موانعی نظیر تنبلی، گرایش به کالاهای خارجی، عدم مهارت‌آموزی واشکالات نظام بانکی. همچنین باید دست‌های فاسد که در اقتصاد ملی رخنه می‌کنند و به نیابت از دشمن کار می‌کنند قطع شود تا زمینه برای رونق تولید ملی فراهم گردد.

وی افزود: با واردات بی رویه و قاچاق باید مقابله شود. باید با افزایش بهره وری در راستای تحقق شعار سال گام‌هایی برداشته شود و این هدفگذاری محقق گردد و امسال اتفاق متفاوتی بیفتد و خاری در چشم دشمنان باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور، گفت: به ما بشارت دادند که ترسالی آغاز شده اگر این باشد که بشارت بزرگی است. اگر هم مقطعی باشد این بارش‌ها یک موهبت الهی است و نباید دشواری‌های ایجاد شده ما را ازشکرگذاری این نعمت غافل کند.

وی اظهار داشت: شکر عملی یعنی آمادگی ما برای استقبال از بارش‌ها والا نعمت به نقمت و فرصت به تهدید تبدیل می‌شود؛ آنچنان که متاسفانه در برخی نقاط کشور این اتفاق رخ داد. و هزاران هکتار از اراضی کشاورزی و دام‌ها و خانه‌های مردم آسیب دید و ده‌ها هزار مسافران نوروزی با مشکلاتی مواجه شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری، گفت: اوج مشکلات در استان‌های گلستان و مازندران بود و نیز اتفاق غافلگیر کننده‌ای که در شیراز افتاد و آسیب‌هایی که به دهها هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی وارد شد و عده‌ای از هموطنانمان بی خانمان شدند و عده‌ای دیگر نیز به سوگ نشستند. بنابراین باید با عبرت گرفتن از شرایطی که پشت سر گذاشتیم خود را برای امداد رسانی به صورت متمرکز و سریع آماده کنیم.

وی تصریح کرد: الان اولویت امداد و نجات ورسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده است؛ حاشیه‌ها را باید کنار گذاشت و نباید به سیاست‌بازان اجازه وارد میدان شدن، داد .در شرایط فعلی همه باید روی کنترل شرایط و مدیرت بحران و کاهش آلام مردم مناطق سیل زده متمرکز شوند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، افزود: البته بعد از این مرحله، باید با بررسی‌های عالمانه مقصران احتمالی و سوء تدبیرها را شناسایی و برخورد مقتضی را صورت داد. همچنین در شرایط فعلی نباید اجازه تزریق و القاء قضاوت‌های زودهنگام را به افکار عمومی داد.

وی بیان داشت: در این روزها در جریان وقوع سیل، شاهد یک حماسه دلپذیر در امداد و نجات هستیم. همه مسئولان در قوای مختلف وسط میدان‌اند؛ نیروهای مسلح و نیروهای مردمی مجاهدانه در میدان کمک‌رسانی هستند. در کمترین جایی از دنیا شاهد چنین بسیجی برای امداد و نجات مردم گرفتار در بلایا هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، خاطرنشان کرد: مردم باید از طرق تعریف شده به هموطنان سیل زده کمک کنند و در این رابطه هلال احمر در صحنه است.