دکتر سلطانی فر:

با همه توان پیگیر حل مسائل جوانان هستیم/ بدور از جنجال به دنبال رشد و بالندگی ورزش هستیم

 

به گزارش نویدتهران،وزیر ورزش وجوانان به مناسبت هفته دولت در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما حاضر شد.

دکتر سلطانی فر در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما ضمن تبریک هفته دولت به همه خدمتگزاران و همکارانش گفت: عملکرد و آمار و ارقام حکایت از این می کند مسائل جوانان تحت شعاع ورزش قرار نگرفته است.
وی افزود: وام ازدواج از ۲۹۰۰ میلیارد در سال ۹۲ به ۹۸۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۵ افزایش یافت. خانه های جوان از صفر به ۴۶ سمن ها از ۵۰ به ۲۰۰۰ و دفاتر مشاوره ازدواج به ۲۰۰ مرکز افزایش داشته است. با همین قدرت و رویکرد و با توجه به تاکیدات رییس جمهور به حل مسائل جوانان گام های خوبی برای حل مسائل این قشر برخواهیم داشت.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مسایل جوانان از طریق همگرایی و مشارکت دستگاه ها در ستادهای ساماندهی جوانان در سراسر کشور انجام می شود. فعلا لایحه تفکیک وزارت خانه ها از جمله وزارت ورزش و جوانان با توجه به نکات خوبی نمایندگان مجلس مطرح کردند تصویب نشده ولی ما پیگیر این لایحه هستیم اگر هم تصویب نشد با همین قدرت و همه توان پیگیر مسائل جوانان خواهیم بود.
دکتر سلطانی فر در ادامه با تاکید به این که در مصوبات ستاد ملی ساماندهی امور جوانان بخش های مربوط به وزارت ورزش و جوانان اجرایی شده است گفت: با افزایش دفاتر مشاوره ازدواج آمار طلاق در بسیاری از استان ها کاهش یافته و امیدواریم با افزایش تسهیلات بانکی نیز به افزایش آمار ازدواج کمک کنیم.
وی افزود: بسیاری از طرح های جوانان مراحل پایانی را می گذراند. چه جوانان در وزارت ورزش بماند و چه جدا و سازمان ملی جوانان تشکیل شود در هر دو صورت برای حل مشکلات جوانان مصمم هستیم.
وزیر ورزش و جوانان سپس ضمن ارزشمند خواندن ورزش کشتی از جهات مختلف گفت: نتایج خوبی در تاریخ گرفته ایم. تعداد قابل توجهی از مدال های المپیک متعلق به کشتی است. در برنامه های مختلف کشتی و اردوها حضور پیدا کردم و به این رشته اهمیت زیادی دادیم.
وی سپس ضمن تکذیب هرگونه مشکلی با فدراسیون کشتی ادامه داد: شورای فنی را خود فدراسیون تشکیل داده و ما هم کارگروه را تشکیل می دهیم و در یک فضای کاملا آرام و تعاملی و با همگرایی و دلسوزی کمک خواهیم کرد مشکلات کشتی حل شود. کشتی ظرفیتهای زیادی دارد و ان شاالله مشکلات را حل خواهیم کرد تا برای مسابقات آسیایی و المپیک آینده موفق باشیم.
دکتر سلطانی فر سپس در باره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس گفت: این بحث در دولت گذشته منتفی شد. ما صحبت هایی با مسئولان سازمان مالیاتی انجام دادیم تا مشکلات مالیاتی این دو باشگاه در یک فضای تعاملی تعیین تکلیف شود. خوشبختانه وضعیت دو تیم سرخابی پایتخت در دو سال اخیر خوب است. دو مدیر خوب دارند و امیدوارم در جهت ساماندهی و تبدیل این دو تیم به دو باشگاه گام های خوبی برداریم.
وزیر ورزش و جوانان افزود: هیات مدیره باشگاه با سه نفر هم رسمیت دارد و آقای قریب مشکلاتی داشتند و هر تصمیمی هیات مدیره بگیرد برای ما قابل احترام است. امیدوارم از راه های مختلف نظیر اسپانسر و همچنین برطرف شدن مساله حق پخش، بتوانیم آینده خوبی را برای دو تیم استقلال و پرسپولیس رقم بزنیم.
دکتر سلطانی فر در ادامه مبارزه دولت و وزارت ورزش و جوانان با فساد را جدی دانست و ادامه داد: کمیته ای را با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط برای مبارزه با فساد در ورزش به زودی تشکیل خواهیم داد. به هرشکل باید با فساد در ورزش مبارزه کنیم و باید شرایط فرهنگی مناسبی را فراهم کنیم. در خیلی از کمیسیون ها همین دغدغه وجود دارد و دکتر روحانی نیز به این مساله تاکید دارد.
وی در خصوص پرداخت مالیات گفت: اینکه باید مالیات ها پرداخت شود، شکی وجود ندارد، اما در گذشته خیلی اهتمام نشده که حساب و کتاب های دقیقی انجام شود. اقدامات سازمان های مالیاتی قابل درک است و در جلساتی که با مسئولان داشتیم، باید به مرور این مشکلات باشگاه ها برطرف شود. هدفم این است که با آرامش و ثبات مشکلات را حل کنیم و این ثبات هم ایجاد شده که اتفاق خیلی مثبتی است و قطعا باعث توسعه ورزش کشور خواهد شد.
دکتر سلطانی فر در خصوص نتایج تکواندو گفت: تکواندو هم مثل کشتی ظرفیت خوبی دارد و در رده های پایه استعدادهای زیادی داریم. برای ما مطلوب نیست که تعدادی از ورزشکاران و مربیان برای سایر کشورها فعالیت کنند اما پتانسیل زیادی داریم. تکواندو آینده بسیار روشنی دارد و به درخشش آنها امیدواریم. یک تیم در هیچ رشته ای نمی تواند برای همیشه قهرمان شود، ورزشکاران بزرگ همیشه در اوج نیستند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با تکذیب تغییر در روسای فدراسییون ها در حال حاضر گفت: در خصوص فدراسیون تیراندازی در نامه ای از دیوان عدالت اداری خواستیم تا نظر نهایی خود را اعلام کنند و اسیر این کشمکش ها نشویم. منتظر نظر نهایی آنها هستیم و هر تصمیمی که بگیرند اجرایی خواهد شد.

او در خصوص وضعیت والیبال نیز گفت: فدراسیون والیبال در رده های نوجوانان و جوانان نتایج خوبی گرفته و در آینده ای نزدیک زمینه برگزاری انتخابات این فدراسیون را فراهم خواهیم کرد.

دکتر سلطانی فر در پایان تاکید کرد: امیدوار هستیم تا به دور از جنجال، حاشیه سازی و تنش های بیهوده، بتوانیم باعث رشد و بالندگی ورزش کشور در زمینه های مختلف از جمله بانوان و جانبازان شویم و این پتانسیل هم به خوبی کشور ایران وجود دارد.