مبتنی بر راهبرد رئیس جمهور برای شفاف سازی؛

با دستور وزیر اقتصاد اطلاعات میزان و ارزش کالاهای وارداتی منتشر شد

به گزارش نویدتهران،مسعود کرباسیان در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: به عنوان وزیراقتصاد اجازه نمی‌دهم آسايش و امنيت كشور فداي رفتارهاي منفعت طلبانه شود.

دکتر مسعود کرباسیان طی این یادداشت با بیان اینکه اقتصاد در اتاق شيشه اي يعني با مردم شفاف و صادق باشيم، اظهار داشت: براساس قولی که هفته قبل در نشست خبری در جمع اهالی رسانه داده بودم، از صبح امروز (شنبه) عموم مردم و فعالان اقتصادي مي‌توانند ميزان واردات انواع كالاها و ارزش آن را به لحظه روي سايت گمرك مشاهده کنند.

وزیر اقتصاد افزود: شفافيت كه نباشد، عده اي هوس سواستفاده به سرشان مي‌زند و با مال اندوزي عرصه زندگي را برمردم تنگ مي‌كنند؛ اما دولت قطعا طرف مردم و حامي منافع ملي و در خدمت توسعه بخش خصوصی واقعی و مولد است که طی سال‌های تحریم از مال و جانش برای کشور صرف کرد و همچنان ایستاده است.

کرباسیان با بیان اینکه دولت به مردم قول داده بود نگران تامين مايحتاج‌شان نباشند، گفت: اين ليست و آمارها شفاف می سازد که مبتنی بر نیازهای روزانه جامعه، انواع كالاها به كشور با حمايت منطقي دولت وارد مي‌شود.

وی تصریح کرد: مطمئن هستم دستگاه های نظارتی مانند سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بازارها را رصد می کنند و اگر واردكننده يا فروشنده اي كه با ارز رسمي كالا به كشور وارد كرده، آن كالا را با قيمت دلار آزاد بفروشد، به معنای پشت کردن به منافع ملي، مصلحت كشور و زندگي عموم شهروندان است و دولت با نهايت جديت با اين افراد برخورد خواهد كرد.

وزیر اقتصاد یادآور شد: مردم عزيز كشور مي‌توانند ليست كالاها را ببينند و اگر در هنگام خريد با گرانفروشي مواجه شدند اول آنکه از خرید آن کالا خودداری کنند و دوم اينكه با توجه به مسوليت شهرونديشان بي درنگ موضوع را با سازمان تعزيرات اعلام كنند.

کرباسیان تاکید کرد: بخش خصوصی مطمئن باشد، دولت اقتصاد شفاف و ضدفساد را می‌خواهد که همان مطالبه جدی آنهاست و به مردم هم اطمینان می دهیم که بازارها لحظه به لحظه رصد می شود.

وی از رسانه ها خواست مثل همیشه مردم را آگاه کنند. زیرا حضور موثر آنها راه را برفساد و رانت جویی می بندد.