سامانی معاون هماهنگی وزارت کشور خبر داد:

با دستور رئیس جمهور و پیگیری وزیر کشور شماره تلفن های اضطراری ساماندهی مى شود

به گزارش نویدتهران،معاون هماهنگی وزارت کشور از ساماندهی شماره تلفن های اضطراری با دستور رئیس جمهور و پیگیری های وزیر کشور خبر داد و گفت: پروژه یکسان سازی شماره تلفن های اضطراری در استان هرمزگان بصورت پایلوت اجرا خواهد شد.

جلسه هماهنگی اجرای پروژه یکسان سازی شماره تلفن های اضطراری با حضور سید سلمان سامانی معاون هماهنگی وزارت کشور برگزار شد.

سامانی در این جلسه كه استاندار هرمزگان و مديران دستگاه های مرتبط در این استان به صورت ويدئو كنفرانس حضور داشتند، در سخنانی با تاکید بر اینکه ساماندهی شماره تلفن های اضطراری دستور ریاست محترم جمهور و وزیر محترم کشور است، اظهار داشت: در اجرای این پروژه باید از تجربیات سایر کشورها استفاده شود البته مطالعاتی در این زمینه انجام شده و گزارش آن هم تهیه شده است.

وی در ادامه افزود: تکثر شماره تلفن های اضطراری موجب سردرگمی مردم شده است و بعضاً حتی در هنگام بروز حوادث که مردم نیازمند دریافت خدمات اضطراری هستند در تماس با مراکز متعدد ارائه کننده خدمات با مشکل مواجه می‌شوند بنابراین باید بر مبناى اين ضرورت عقلى و اجراى دستور ریاست محترم جمهور و وزیر محترم کشور این شماره تلفن ها ساماندهی شود.

معاون هماهنگی وزارت کشور تصریح کرد: ساماندهی شماره تلفن های اضطراری شامل دستگاه های خدمت رسان نیروی انتظامی، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس اجتماعی است.

سامانی با بیان اینکه اجرای این پروژه مهم باید طبق جدول زمانبندی اجرایی شود، گفت: بر اساس گزارش ارائه شده توسط دستگاه‌های مسئول، تصمیم گرفته شد پروژه یکسان سازی شماره تلفن های اضطراری ابتدا به صورت پایلوت در استان هرمزگان اجرایی شود تا بعد از اجرای موفق این طرح به سایر استان‌ها و در تمام کشور تعمیم داده شود.

وی درباره ویژگی اجرای این پروژه بیان کرد: در اجرای این پروژه بدنبال تسهیل دسترسی مردم به دریافت خدمات اضطراری و همچنين غیر اضطراری هستیم به طوری که مردم عزیزمان در مواجهه با حوادث تنها با شماره گیری یک شماره تلفن تمام خدمات اضطراری مورد نظر را از دستگاههاى خدمت رسان متناسب با آن حادثه دریافت کنند.

معاون هماهنگی وزارت کشور تاکید کرد: با اعلام آمادگی استاندار هرمزگان در اين جلسه روند و فرآیند اجرای این پروژه در استان هرمزگان همراه با مسئولان استانی مورد بررسی قرار گرفت و با هماهنگی بین دستگاه‌ها شاهد اجرای این پروژه مهم در آینده ای نزدیک در سطح كل کشور باشیم.

گفتنی است در این جلسه نیروی انتظامی، اورژانس، سازمان بهزیستی، هلال احمر، آتش نشانی، سازمان فناوری اطلاعات، مديريت بحران و نمايندگان نهاد رياست جمهورى حضور داشتند.