وزیر اطلاعات:

با تحقیر و کوچک شمردن شخصیت انسان ها باعث عدم رشد و افزایش کارهای نادرست در جامعه می شویم

به گزارش نویدتهران،وزیر اطلاعات و عضو مجلس خبرگان رهبری در آئین افتتاحیه نهمین دوره مجلس دانش آموزی اظهار کرد: با تحقیر و کوچک شمردن شخصیت انسان ها باعث عدم رشد و افزایش کارهای نادرست در جامعه می شویم.
سید محمود علوی در آئین افتتاحیه نهمین دوره مجلس دانش آموزی که با حضور ۱۵۰دانش آموز عضو در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزارشد، اظهار کرد: اسلام برای جوانان ارزش خاصی قائل است و به دنبال رشد همیشگی جوانان است. در سنین کودکی و نوجوانی یادگیری علم ماندگار است و اصلی ترین سرمایه انسان علم آموزی است.

علوی با اشاره به اینکه رشد عقل و درک انسان باعث افزایش درک، شعور و ارزش و احترام انسان ها می گردد، تصریح کرد: ما مسلمانان افتخارمان این است که اولین آیه هایی که بر پیامبر نازل می شود ایشان را به علم آموزی تشویق می کند.

وی افزود: فراگیری علم باید با عمل همراه و برای رضای خدا باشد و این مجلس قادر است، حرکت خوبی روی یک جامعه ۱۴میلیونی دانش آموزی انجام دهد. شما نمایندگان در انتخاباتی سالم شرکت کرده و فضای تهمت و افترا درست نکردید.

وزیر اطلاعات با اشاره به اهمیت رشد یافتگی جامعه گفت: در چنین جامعه ای افراد به دنبال کارهای نادرست و اشتباه نمی روند و با کارهای نامناسب شخصیت خودشان را زایل نمی کنند. برای خوب بودن و خوب ماندن جامعه باید به انسان ها بها و ارزش داد و اجازه نداد در جامعه شخصیت انسان ها کوچک و تحقیر شود که در اینصورت در جایی از انسان های تحقیرشده آسیب خواهیم خورد.

علوی تاکید کرد: با تحقیر و کوچک شمردن شخصیت انسان ها باعث عدم رشد و افزایش کارهای نادرست در جامعه می شویم.

وی در ادامه با اشاره به توصیه پیامبر به شادابی و امنیت در جامعه گفت: وزارت اطلاعات در پی شادابی و امنیت جامعه است و ما دوست نداریم مردم از ما بترسند و این دشمنان و تروریست ها هستند که باید از ما بترسند.

علوی تصریح کرد: با علم و دانش، نمی توان به جایی رسید و در کنار آن خودسازی هم لازم است و اگر جهاد کوچک زیر برق شمشیر رفتن باشد، جهاد بزرگ مقابله و خودسازی هوای نفس است. دین درصدد برداشتن دشمنی ها و تبدیل کردن به دوستی است . باید سعی کرد فکرهای افراد جامعه را به هم نزدیک کرد تا اختلاف ها کم شود.

علوی به دانش آموزان توصیه کرد: استقلال شخصیتی داشته باشید اما منطق هم همراه آن باشد و حرف های درست و با منطق را گوش داده و قبول کنید. به دنبال لجاجت نباشید.