دکتر رامین دبیرکل حزب اسلامی قانون درنشست خبری؛

با اکثریت آرای شورای مرکزی حزب اسلامی قانون از دکتر محمدباقر قالیباف حمایت می کنیم

به گزارش نویدتهران،دکتر شاهرخ رامین دبیرکل حزب اسلامی قانون در نشست خبری امروز یکشنبه ۳ تیر که در محل دفتر مرکزی این حزب برگزار شد به موضع شورای مرکزی حزب اسلامی قانون در خصوص انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری و حمایت از کاندیدای اصلح پرداخت .
دبیرکل حزب اسلامی قانون در ابتدا به معرفی و تشریح عملکرد حزب پرداخت و گفت: حزب اسلامی قانون از سال ۱۳۹۶ با مشارکت و همراهی طیفی از نمایندگان موثر مجلس آغاز به کار و در طول این سال‌ها اثرگذاری‌هایی در چیدمان مجلس و فعالیت‌های سیاسی کشور داشته است که به یک نمونه از آن اشاره می‌کنم .
دکتر رامین درادامه گفت: در فضای تقابلی بین ایران و امریکا و رفتارهای متخاصمانه دولت امریکا و به خصوص اقدام وحشیانه آن رژیم در ترور شهید سلیمانی؛ با پیشنهاد و صحنه گردانی این حزب، فراکسیون اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات امریکا در مجلس تشکیل و ۲۵ طرح ضد امریکایی تصویب شد و ما توانستیم پس از چند دهه اقدامات ایران ستیزانه دولت امریکا مجلس را از انفعال خارج و وادار به کنشگری هوشمند کنیم .
رامین با اشاره به انتخابات اخیر مجلس گفت: ۴ کرسی از صندلی های مجلس سهم اعضای شورای مرکزی حزب گردید و این جدای از حمایت‌هایی بود که از برخی از نمایندگان فعلی صورت گرفت .
وی در بخش دوم سخنان خود به تشریح انتخابات پیش رو پرداخت و بیان کرد : اگرچه ما در کارزار رقابت انتخابات هستیم، اما همچنان در شوک و سوگ رئیس جمهور شهید رئیسی عزیز و مظلوم قرار داریم و معتقد هستیم که پس از سال‌ها رکود در فضای داخلی و خارجی و به خصوص تنش‌های منطقه‌ای و سردی روابط با همسایگان با آمدن شهید رئیسی عزیز یک آرامش نسبی در کشور و اقتصاد، گرمی در روابط با همسایگان که بزرگترین شرکای تجاری و سیاسی ما هستند شکل گرفت، اما متاسفانه با شهادت دکتر رئیسی این امید تا حدی فرو نشست .
دکتر رامین در ادامه با قرائت شعر معروف حافظ سر خم می سلامت اگر شکند سبوعی ادامه داد و با درایت و فرمان قاطع رهبری که فرمودند اولاً کار کشور نباید معطل بماند و دوماً مستند به قانون اساسی می‌بایست ظرف کمتر از ۵۰ روز با انتخابات عمومی رئیس جمهور جدید روی کار بیاید دلمان گرم شد .
وی تصریح کرد: الحمدالله با ساز و کار تعریف شده شش تن از عزیزان از فیلتر شورای نگهبان عبور کردند و به کارزار رقابت آمدند، ما هم در حزب اسلامی قانون به پیشنهاد اعضای شورای حزب جلسات تخصصی برگزار کردیم و از هر شش کاندید محترم دعوت کردیم تا در جلسات شورای مرکزی شرکت و برنامه‌های خود را ارائه نمایند.
وی افزود: در این راستا کاندیداهای ریاست جمهوری عنایت کردند و نمایندگان ویژه خود را جهت حضور درجلسات حزب معرفی نموده و علاوه بر ارائه برنامه‌ها به سوالات همکاران در شورا پاسخ دادند .
دبیرکل حزب اسلامی قانون در ادامه با اشاره به جلسات مکرر و تخصصی اعضای شورای مرکزی حزب گفت: با برگزاری جلسات، توانمندی‌ها و سوابق و برنامه‌ نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، موشکافی و بررسی کامل شد.
دکتر رامین بیان کرد: راه خدمت به مردم و سازندگی کشور و همچنین تعامل و همزیستی با همسایگان و دوری از تنش‌های سیاسی که در دوران شهید رئیسی شکل گرفت می‌بایست ادامه یابد.
وی اظهار داشت:پیرو رای گیری به عمل آمده از شورای مرکزی با اکثریت آراء؛ توانمندی- کارایی- مدیریت- حسن سوابق- قدرت انسجام سازی داخلی- ایجاد توازن در روابط خارجی- تحول آفرینی- برنامه محوری- درک عمیق‌تر از قوانین و دیگر ویژگی های ممتاز مدیریتی به جناب آقای دکتر محمد باقر قالیباف رای دادند .
دکتر رامین افزود: طبق رای گیری اعضای شورای مرکزی، حزب اسلامی قانون حمایت قاطع خود را از جناب آقای دکترمحمدباقر قالیباف اعلام نموده و امیدوار است تا ایشان با کسب اعتماد عمومی بتواند راه شهید جمهور را ادامه داده و در عرصه مدیریت کشور موفق به ایجاد رونق اقتصادی و رضایت عمومی گردد.
دبیرکل حزب اسلامی قانون در خاتمه گفتگوی خود با خبرنگاران ؛ از آحاد مردم به منظور مشارکت حداکثری در انتخابات و تلاش برای انتخاب فرد اصلح دعوت به عمل آورد .