آیت الله العظمی مکارم تأکید کردند:

با انسجام مشت محکمی بر دهان آمریکا خواهیم کوبید

به گزارش نویدتهران،روزگاری برخی خیال می کردند ممکن است زمانی فرا برسد و ما با آنان کنار آمده و دعواها به دوستی و فرصت ها تبدیل شود؛ اما روز به روز مشخص شد که آمریکایی ها وجود و قدرت ما را نمی پسندند؛ این مسئله امروز برای همگان واضح شده است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار داشتند: برخی از شخصیت ها نزد ما آمده و گفته اند که ممکن است دشمنان ما مشکلاتی ایجاد کنند و بیش از همه انسجام مردم مهم است؛ اما خوشبختانه دشمنان ما به دست خود در حال رسوا شدن هستند و روز به روز دست آنان برای همه مشخص می شود.
این مرجع تقلید اظهار داشتند: روزگاری برخی خیال می کردند ممکن است زمانی فرا برسد و ما با آنان کنار آمده و دعواها به دوستی و فرصت ها تبدیل شود؛ اما روز به روز مشخص شد که آنان وجود و قدرت ما را نمی پسندند؛ این مسئله امروز برای همگان واضح شده است.
معظم له با بیان این مطلب که آمریکا به هیچ وجه قابل اطمینان نیست، ابراز داشتند: آنان از تمام پیمان ها دوری کرده و آن را بر هم می زنند؛ اخیرا هم از یونسکو که جنبه فرهنگی سازمان ملل است خارج شده اند؛ چراکه یونسکو به اسرائیل تذکری داده است.
این استاد خارج فقه حوزه خاطرنشان ساختند: بعد از این همه پیمان شکنی، جالب است که به کره شمالی هم پیشنهاد مذاکره داده اند؛ شما با این رسوایی پیشنهاد مذاکره می دهید؟ خب مشخص است که جواب منفی می شنوید.
این مفسر قرآن کریم به جملاتی از امام علی(ع) اشاره کردند و گفتند: حضرت به مالک فرمود: «ای مالک، با کسانی که عهد بستی، بر سر عهدت بمان»؛ عهدشکنی در زمان جاهلیت هم امر زشت و قبیحی بود؛ اما امروز مشاهده می کنید که جاهلیت عصر ما از جاهلیت آن زمان هم بدتر شده و به راحتی از عهدنامه هایی که بسته اند، خارج می شوند؛ چراکه فقط به فکر منافع خود می باشند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی تأکید کردند: در این زمان، انسجام ما در کشور بسیار مهم است و با این انسجام، بر دهن دشمن زده و پیروزی های پی در پی برای ما خواهد داشت.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) اشاره کردند و گفتند: حضرت فرمودند: «ستکون فتن یصبح الرّجل فیها مؤمنا و یمسی کافرا إلّا من أحیاه اللَّه بالعلم/ فتنه ها خواهد بود که در اثناى آن مرد به صبح مؤمن باشد و به شب کافر شود؛ مگر آن که خدایش به علم زنده دارد».
این استاد برجسته حوزه اظهار داشتند: فتنه معنای وسیع و گسترده ای دارد که تمام وسوسه های شیطانی را شامل می شود که گاهی خفیف و گاهی شدید است و در طول تاریخ نیز چنین افرادی بوده اند که دچار چنین حالاتی شده اند و باید خود را به خدای متعال واگذار کنیم.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشتند: انسان عالم کسی است که خداوند او را به علم زنده کرده است و از این فتنه ها در أمان می ماند؛ البته اگر خداوند کمک نکند، لغزش ها در انتظار همگان می باشد.
معظم له در پایان به موضوع درس اخلاق شب های پنج شنبه نیز اشاره کردند و یادآور شدند: فشار زیادی آوردند که درس اخلاقی آغاز شود؛ چراکه اخلاق در حوزه مهم است؛ به همین دلیل قبول کردیم شب های پنج شنبه بعد از نماز مغرب و عشا در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برای طلاب، فضلا و خانواده های آنان درس اخلاقی داشته باشیم و ان شاءالله از امشب آغاز خواهد شد.