وزیر آموزش‌وپرورش در دیدار با آموزگاران دبستان چنگیز پور؛

با آموزش مهارت‌هاي گفتگو، همزيستي مسالمت دانش آموزان را ميسر كنيم

به گزارش نویدتهران،وزیرآموزش‌وپرورش در دیدار با آموزگاران دبستان چنگیزپور یادگیری در مدرسه را دوطرفه دانست و گفت: برای همزیستی مسالمت‌آمیز، باید مهارت‌های گفتگو، پذیرش و تحمل دیگران را به دانش آموزان آموزش داد تا دانش آموزان ایرانی با اتباع خارجی به‌خوبی در کنار يكدیگر به تحصیل بپردازند.

صبح امروز محسن حاجی میرزایی در حاشیه بازدید از دبستان چنگیز پو كه در جنوب تهران( محله باغ آذري) قرار دارد  با آموزگاران اين مدرسه دیدار و گفتگو کرد.

وی پس از استماع سخنان مدیر و معلمان مدرسه با اشاره به وجود دانش آموزان افاغنه در اين مدرسه اظهار کرد: برای همزیستی مسالمت‌آمیز، باید مهارت‌های پذیرش و تحمل دیگران را به دانش آموزان آموزش داد تا دانش آموزان ایرانی با اتباع خارجی به‌خوبی در کنار يكدیگر به تحصیل بپردازند.

وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به اينكه کار اصلی آموزگاران در مدرسه آموزش دانش آموزان است اما این یادگیری دوطرفه است، اظهار كرد: معلمان در حین تدریس به‌نوعی تجاربی را می‌آموزند و این تجربیات مخصوصاً اگر در مدرسه‌ای باشد که مشکلاتی داشته باشد بسیار ارزشمند است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: اینکه معلم در مقطعی تدریس کند که آثارش پایدارتر باشد بسیار ارزشمند است زيرا نتیجه کار معلم تا سال‌ها در زندگی دانش آموزان ادامه خواهد داشت؛ بنابراین شخصیت دانش آموزان در آینده معرف معلمش است.

وي با اشاره به شوق و علاقه آموزگاران در خدمت کردن در مناطق محروم اظهار کرد: اینکه با عشق و علاقه  و در محیط آرام کار می‌کنید بسیار مهم است کسانی می‌توانند در چنین محیط‌های محرومی کار کنند که عشق و علاقه قلبی داشته باشند.

وزیرآموزش‌وپرورش بابیان اينكه ۷۰ درصد مدارس دارای کیفیت‌های لازم است، گفت: شرایطی را فراهم کردیم تا خیران مدرسه‌ساز بتوانند مدارس را بازسازی کنند و همچنين در بودجه عمرانی نیز بودجه‌ای برای نوسازی و بازسازی مدارس اختصاص ‌یافته است.

وی در پايان گفت: با توجه به شرایط ساختمان آموزشي اين مدرسه، تخریب و بازسازی این مدرسه در اولویت قرار خواهد گرفت.