سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی ؛

باید مشکلات نانواها حل شود اما نه با افزایش غیر قانونی قیمت نان

به گزارش نویدتهران،سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: باید مشکلات نانواها حل شود اما نه با افزایش غیر قانونی قیمت نان.

سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره برخورد با افزایش غیرقانونی قیمت نان در برخی نانوایی‌ها گفت: افزایش قیمت نان احقاق حق نانوا نیست و معتقدیم که مشکلات نانواها باید حل شود اما نه با روش افزایش قیمت قوت غالب مردم.
رایگانی افزود: با توجه به حساسیت قیمت نان در جامعه یارانه سنگین از سوی دولت به آرد و گندم اختصاص یافته است اما از سال ۹۳ افزایش قیمت آرد یارانه ای به نانوایان صورت نگرفته و دولت به افزایش تحمیلی قیمت نان حساس است و افزیش قیمت نان، سیاست دولت نیست.
رایگانی گفت: برخی نانوانی ها با فروش نان یک رو و دورو کنجد به صورت اجباری عمل می کنند که مصداق فروش اجباری است.
وی با اشاره به افزایش یک و نیم برابری پرونده های گرانفروشی، تصریح کرد: در ۸ ماهه نخست سال جاری تعداد ۲ هزار و ۴۲۵ پرونده با موضوع گرانفروشی نان در تعزیرات حکومتی سراسر کشور تشکیل شده است و برای یک هزار و ۹۸۴ پرونده رای به پرداخت جزای نقدی جمعا به مبلغ ۱۱ میلیارد ریال صادر شده است.
سخنگوی تعزیرات حکومتی افزود: در حالی که در همین بازه زمانی در سال ۹۶، تعداد ۹۹۸ پرونده تخلف گرانفروشی برای نانوایان در سراسر کشور تشکیل شده است و متخلفان با صدور حکم به جزای نقدی برای یک هزار و ۱۱۵ پرونده به پرداخت ۷ میلیارد ریال جریمه محکوم شده اند.
رایگانی در مورد تخلفات نانوایی ها در استان تهران نیز، اظهار داشت: در ۸ ماهه نخست سال جاری ۲ هزار و ۵۱۶ پرونده در حوزه کالا و خدمات برای نانوایی ها اعم از گرانفروشی، کم فروشی و … و ۵۰۴ پرونده تخلف بهداشتی در تعزیرات حکومتی استان تهران تشکیل شده است و با صدور حکم به پرداخت جزای نقدی برای ۲ هزار و ۶۳۲ پرونده، نانوایان متخلف در استان تهران، جمعا به پرداخت ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده اند