آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

باید با امکانات حداکثری به مقابله با تحریم‌های دشمن برویم

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران،گفت: دشمن با قدرت و فشار حداکثری علیه ایران اقدام می‌کند؛ ما هم باید در برابر دشمن،امکانات حداکثری فراهم کنیم.
آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران، اظهار کرد: از اینکه ملت ما در ۲۲ بهمن با حضور خود، تبلغات دشمن را از بین برد، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: دشمن با قدرت و فشار حداکثری علیه ایران اقدام می‌کند؛ ما هم باید در برابر دشمن،امکانات حداکثری فراهم کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، بیان داشت: باور به انقلاب اسلامی و باور به ملت و باور به خون شهدا، در زمره ایمان است و اعمال صالح و مواسات با برادران و اجرای اعمال صالح در دستگاه‌های مختلف کشور همان امکاناتی است که برای مقابله با دشمن ضروری است.

آیت‌الله امامی کاشانی، گفت: مشکلات اقتصادی باید در داخل حل شود؛ یعنی در داخل به تولید اهمیت دهیم و در داخل مراقب باشیم افرادی دزدی و احتکار نکنند.

وی تصریح کرد: به تمام مفسدان و تمام کسانی که این مشکلات اقتصادی را بوجود می‌آورند، باید بگویم که خدای متعال خسارت این اعمال را یا به خود فرد مفسد یا به نسلش می‌زند. این قبیل کارها انسان را نابود می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، اظهار داشت: وجدان کاری، مدیریت و نظارت دقیق بر تمام امور، از جمله واجبات است؛ وقتی قرار است دشمن با امکانات حداکثری در تحریم‌ها به ایران فشار بیاورد ما هم باید با امکانات حداکثری به مقابله بپردازیم. این همان عمل صالح است.

وی بیان داشت: توصیه به حق که در قرآن سفارش شده وظیفه همه ماست و در زمره امکانات و ظرفیت‌های ماست.

آیت‌الله امامی کاشانی، در پایان با محکومیت حادثه تیراندازی در دو مسجد در نیوزیلند خاطرنشان کرد: در نیوزیلند به نماز جمعه حمله کردند و ده ها نفر را در این حادثه شهید کردند؛ این نشان از اهمیت نماز جمعه و هراس دشمن از نماز جمعه است و این نشان از آن دارد که نماز جمعه پایگاهی برای حرکت امت اسلام است؛ باید بدانیم دشمن ذلیل است.