رییس سازمان تبلیغات اسلامی:

بانوان میدان‌دار عرصه تبلیغ دین شوند

به گزارش نویدتهران،رییس سازمان تبلیغات اسلامی در نهمین نشست شورای مرکزی جمعیت بانوان فرهیخته استان ها تاکید کرد:بانوان میدان‌دار عرصه تبلیغ دین شوند.

نهمین نشست شورای مرکزی جمعیت بانوان فرهیخته استان ها صبح امروز؛ شنبه ۱۷ شهریور در سالن اجتماعات معاونت امور فرهنگی و تبلیغ این سازمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی،در بخشی از این نشست در سخنانی گفت: دغدغه اینکه بانوان فرهیخته رسالت‌های بزرگ و تاریخی حتی در این مقطع خاص بر عهده دارند، جز اعتقادات بنده است. از آنچه که در بضاعتم است مایه خواهم گذاشت و در این که بهره موثر از بانوان فرهیخته گرفته شود کوتاهی نخواهم کرد.

وی ادامه داد: من خادمِ خادمین عرصه فرهنگ هستم. محکم و استوار در این مسیر گام برمی‌داریم. امروز اهمیت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی؛ یعنی تبلیغ و ترویج معارف اسلامی و انقلابی چند برابر شده است. رهبر انقلاب هم در حکم خودشان تصریح کرده‌اند: «‌امروز ضرورت وجودی آن نه تنها کاهش نیافته بلکه ضریبی فزاینده یافته است»

رییس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی ما در شرایط خاصی از انقلاب اسلامی به سرمی‌بریم که به لطف خدا اگر مردم تصمیم بگیرند که بایستند، آن را پشت سر خواهیم گذاشت. مردم ما به اسلام انقلابی و اسلام ناب علاقه دارند بنابراین معارف انقلاب اسلامی باید به جامعه عرضه بشود.

وی ضمن تاکید بر لزوم مردمی شدن تبلیغ، یادآور شد: اگر در اذهان چنین برداشتی وجود دارد که تبلیغ در انحصار روحانیون است، این برداشت باید جایگزین شود گرچه اتفاقا مکانت روحانیون در تبلیغ دین باید رفیع تر و موثرتر شود. تبلیغ دین شأن هر مسلم و متدین است. تبلیغ دین رسالت مسلمانی هر کسی است. باید کاری بکنیم که از مجموعه‌های خودجوش مردمی که در این زمینه وجود دارند، حمایت شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه آحاد متدینین خودشان را مبلغ مکتب بدانند، اضافه کرد: بانوان و خواهران باید بیایند میدان دار عرصه تبلیغ شوند؛ یعنی بیش از گذشته در عرصه تبلیغ حضور داشته باشند. خواهران اندیشمند حوزوی و دانشگاهی که اهل تعمق در اسلام انقلابی هستند باید وارد این عرصه شوند؛ چه بسا میدان‌داری کنند.

وی یادآور شد: کارهای سنگین و مهمی باید انجام بدهیم. اگر خواهران مومن و انقلابی مجاهدانه بار ترویج و تبیین معارف الهی را به دوش بکشند و گره‌گشای عرصه آسیب‌های اجتماعی باشند و در ذیل آن اسلام فاطمی و علوی و نبوی و حسینی را تبلیغ کنند جامعه بیش از گذشته راه خود را موفق و محکم رو به جلو ادامه خواهد داد.

قمی در پایان سخنانش بر لزوم رصد نقشه‌های دشمنان در عرصه فرهنگ تاکید کرد و به تبیین نظام محاسباتی عاشورایی پرداخت.

گفتنی است، مواردی همچون ارائه گزارش جمعیت بانوان فرهیخته استان ها در سال ۹۶، بیان نظرات و طرح های پیشنهادی در خصوص برنامه‌های ماه محرم و صفر در حوزه زنان وجوانان با موضوع خانواده توسط اعضای شورا و جمع بندی اهداف و سیاست های جاری سال۹۷ از جمله مهمترین اهداف برگزاری این نشست یک روزه بوده است.