معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی:

باشکوه‎ترین محفل شیرخوارگان حسینی در حرم رضوی برگزار می‎شود

به گزارش نویدتهران،معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: باشکوه‌‏ترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلام در نخستین جمعه ماه محرم الحرام، در بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) برگزار می‏‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی اظهار کرد: مراسم بزرگداشت یاد و خاطره حضرت علی اصغر(ع) مطابق برنامه هرساله در حرم مطهر امام رضا(ع) به طور همزمان با بسیاری از استان‏‌ها و کشورهای جهان اسلام برگزار می‏‌شود.
وی تصریح کرد: باشکوه‏‌ترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلام در نخستین جمعه ماه محرم الحرام مصادف با ۳۱ شهریورماه در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) با حضور خیل عظیمی از زائران برگزار می‏شود.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی بیان کرد: این مراسم ساعت ۸ صبح با تلاوت قرآن کریم در صحن جامع رضوی آغاز می‏‌شود و با دکلمه خوانی خانم زنگویی، مرثیه سرایی و عزاداری احمد واعظی تا ساعت ۱۰:۳۰ ادامه پیدا می‏‌کند.
وی حجت الاسلام والمسلمین کاردان را سخنران این برنامه معرفی و اعلام کرد: در این ویژه برنامه گروه تواشیح نسیم قدر اجرای برنامه دارد و در پایان مراسم سوگندنامه این همایش با شکوه قرائت خواهد شد.
حجت الاسلام حسینی به استقبال مادران از آیین شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و افزود: مادران با پوشاندن لباس سبز بر تن شیرخوارگان خود که از سوی آستان قدس رضوی به آن ها اهدا می‏‌شود، در این مراسم گردهم می‌‏آیند.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: این مراسم به طور همزمان در بیش از چهار هزار نقطه از ایران و ۴۱ کشور جهان برگزار می‌‏شود.