معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرداد :

بازگشت اکثر واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سرپل ذهاب به چرخه تولید

به گزارش نویدتهران،مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در بازدید از شهرک صنعتی سرپل‌ذهاب خبرداد: در این شهرک صنعتی زندگی جریان پیداکرده و اکثر واحد‌های صنعتی این شهرک به چرخه تولید بازگشته اند.

صادق نجفی در بازدید از واحدهای تولیدی این شهرک صنعتی که در حادثه اخیر زلزله کرمانشاه دچار خسارت شده بودند ، گفت: در بازدیدی که روزهای اول از این شهرک بعمل آمد همه واحدها تخریب شده بودند که با کمک و حمایت‌های وزارت صنعت معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اکثر واحدهای صنعتی فعال شده و آواربرداری محوطه شهرک بصورت کامل انجام شده است و از قبل نیز تعدادی کانکس و کانتینر به واحدها اهدا شده و مبلغی نیز به عنوان کمک نقدی بلاعوض پرداخت کرده ایم.

وی خاطرنشان ساخت: برای اعطا تسهیلات به واحد‌های صنعتی مشاور گرفته شده است و با تصمیماتی که لحاظ شده بخشی از وثیقه تسهیلات توسط صندوق ضمانت صنایع کوچک پوشش داده می شود و با تفاهم نامه ای که با پست بانک، بانک کشاورزی و بانک توسعه تعاون منعقد کرده ایم مقرر شده است مابقی ضمانت نامه ها نیز از طریق سفته بانکی و به رهن بردن تجهیزات و ماشین آلات و ساختمان واحد صنعتی پذیرفته شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشکر از فعالیتهای مجموعه شرکت شهرکهای صنعتی کرمانشاه تصریح کرد: الحمدلله بازار واحدهای صنعتی این شهرک مخصوصا واحدهای که در حوزه مصالح ساختمانی فعال هستند بهبود پیدا کرد و با توجه به نزدیکی به مرز کشور عراق و وضعیت بازار آنها توسعه بیشتری خواهد یافت.

همچنین درسفر دو روزه معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت به استان کرمانشاه ومناطق زلزله زده، نشست مشترکی با استاندار ونمایندگان مجلس این استان پیرامون تسریع در بازسازی مناطق حادثه دیده برگزار شد.