ملکشاهی خبر داد:

بازدید هیأت ۱۱ نفره نمایندگان از اوین

به گزارش نویدتهران،رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از بازدید هیأت ۱۱ نفره نمایندگان مجلس از زندان اوین خبرداد وگفت: فقط ۴ نفر از بازداشت‌شدگان در حال حاضر در زندان اوین باقی ماندند و مابقی آزاد شدند.

اللهیار ملکشاهی با اشاره به بازدید هیأت ۱۱ نفره‌ای از نمایندگان مجلس، گفت: این هیأت متشکل از نمایندگان از کمیسیون‌های مختلف مجلس با محوریت کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بود.

نماینده مردم کوهدشت درمجلس شورای اسلامی افزود: در ابتدای این بازدید جلسه‌ای با رئیس سازمان زندان‌ها،مدیرکل زندان تهران و مسئولان زندان اوین برگزار شد که نمایندگان سئوالاتی و مسائلی را پیرامون اغتشاشات اخیر مطرح کردند و مسئولان نیز پاسخ‌هایی را به نمایندگان ملت ارائه دادند.

ملکشاهی با بیان اینکه سئوالات درخصوص تعداد کل بازداشتی‌ها در سراسر کشور در جریان اعتراضات اخیر، تعداد کشته شده‌ها و تعداد بازداشتی‌های فعلی بود،گفت: نحوه برخورد و رفتار با زندانیان نیز یکی دیگر از سئوالات نمایندگان مجلس بود.

وی ادامه داد: پس از این نشست،نمایندگان بازدیدی از بند ۲۰۹ مربوط به موارد امنیتی متعلق به وزارت اطلاعات و اندرزگاه شماره ۴ مربوط به متهمان داشتند.

ملکشاهی با بیان اینکه فقط ۴ نفر فقط از بازداشتی‌های تهران در زندان اوین باقی مانده بودند، افزود: فوت یکی از از بازداشت‌شدگان در زندان مورد تأیید است.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود:مقرر شد اعضای هیأت ۱۱ نفره بازدید کننده از زندان اوین فردا جلسه‌ای داشته باشد و بازدید امروز را جمع‌بندی و درباره آن تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

گفتنی است؛الهیار ملکشاهی به عنوان رئیس هیات،محمدعلی وکیلی از سوی هیات رئیسه، محمد دهقان،محمد کاظمی و محمدجوادفتحی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی،عبدالکریم حسین زاده،محمدمهدی برومندی،ولی الله نانواکناری، فاطمه سعیدی و عزت الله یوسفیان ملا از دیگر نمایندگانی بودند که امروز از بازداشتگاه اوین بازدید کردند./