بازدید امیرسرلشکر موسوی از توانمندی‌های درمانی نیروی زمینی ارتش

به گزارش نویدتهران،فرمانده کل ارتش از توانمندی‌ها و تجهیزات درمانی و امدادی نیروی زمینی ارتش بازدید کرد.
امیر سرلشكر «سید عبدالرحيم موسوی» فرمانده كل ارتش با حضور در محل اداره بهداشت و درمان نزاجا از بیمارستان صحرایی و کانکس‌های اضطراری این مجموعه که نشان از آمادگی این یگان در برابر بلایای طبیعی و مواقع بحران دارد، بازدید کرد.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه وظایف یگان های مختلف ارتش برای مواجهه با بلایای طبیعی مشخص شده است، گفت: در صورت بروز حوادث هیچکدام از یگان های ارتش منتظر دستور نخواهد بود.
امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش تصریح کرد: در ارتش از قبل هم آمادگی برای امداد رسانی در حوادث طبیعی وجود داشت ولی زلزله اخیر سرپل ذهاب و غرب کشور باعث شد تا ما این آمادگی ها را وسعت ببخشیم و نقاط ضعف را برطرف کنیم و آمادگی بیشتری در یگانهای خود ایجاد کنیم.
وی افزود: امروز در تمام کشور کلیه یگانهای ارتش می دانند که در صورت بروز بلایای طییعی چه ظیفه ای دارند و در صورت اتفاق هیچکدام منتظر دستور ما نخواهند ماند.
فرمانده کل ارتش تصریح کرد: در سرپل ذهاب اداره بهداشت و درمان نزاجا کار بسیار بزرگی انجام داد و در آنجا هم تجربه شد که چه چیزهایی را باید آماده نگه دارند تا در سریعترین زمان ممکن وارد عمل شوند و چه بخش هایی را باید اضافه کنند تا کارشان را بهتر انجام دهند و این اتفاق الان افتاده است.
امير سرتیپ «كيومرث حيدری» فرمانده نزاجا، امیر دکتر «جلیل رجبی» فرمانده بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتش و امير دکتر «شهنام بابلی» رييس اداره بهداشت و درمان نزاجا، در این بازدید وی را همراهی می‌کردند.
همچنین در این مجموعه کانکس مخصوص سی تی اسكن، اتاق عمل متحرک و ماشین‌های حمل غذا و دارو نیز ارائه شده است.