امروز صورت گرفت؛

بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از محل حادثه برخورد دو قطار در سمنان

%d9%82%d8%b7%d8%a7%d8%b1برخی از اعضای کمیسیون عمران مجلس امروز با حضور در استان سمنان از نزدیک به بررسی ابعاد تصادف قطار و کشته و زخمی شدن برخی از هموطنانمان در این حادثه پرداختند.
اعضای کمیسیون عمران مجلس عصر امروز (شنبه ۶ آذرماه) با سفر به استان سمنان به بازدید میدانی از محل حادثه تصادف دو قطار پرداختند.

گفتنی است در جریان این بازدید محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس ضمن عرض تسلیت گفت: بررسی ها هنوز کامل نشده و در راستای تکمیل تحقیقات با مسئولان امر از جمله لوکوموتیوران مذاکره خواهیم داشت.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از خانه ملت،  نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در این حادثه خطای انسانی فقط یک نفر نبوده است افزود: این قطار از چندین مرکز کنترل مورد نظارت بوده است از این رو باید اطلاعات تکمیلی از تمامی مسئولان اخذ شود.

وی ادامه داد: تا یکی دو روز آینده با انجام بررسی های بیشتر حلقه های مفقوده این پرونده را مورد برسی قرار خواهیم داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کمیسیون عمران مجلس به جد پیگیر این حادثه دلخراش است تصریح کرد: با روشن شدن قصور افراد و مسئولان در این منطقه معرفی آنها به دستگاه قضا در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رضایی کوچی با تاکید بر اینکه مردم منتظر اعلام علت بروز این حادثه دلخراش هستند گفت: امروزه شبکه ریلی ما یکی از امن ترین وسایل حمل و نقل بوده و نباید اجازه دهیم که این اعتماد سلب شود.

وی ادامه داد: باید در کوتاهترین زمان ممکن بررسی ها به نتیجه رسیده تا در جلسه صحن علنی در هفته آتی نتایج به اطلاع نمایندگان و مردم برسد.

رضایی کوچی با اشاره به اینکه محل حادثه از جاده اصلی فاصله دارد افزود: در محل حادثه جاده دسترسی مناسبی وجود نداشته از این رو لازم است راه آهن کشور در کنار شبکه ریلی مسیری را برای چنین حوادثی در جهت امدادرسانی پیش بینی کند تا امدادرسانی و خدمات رسانی تسریع شود.

شایان ذکر است نمایندگان بعد از بازدید از محل حادثه مذکور قرار است به عیادت مصدومان این حادثه در بیمارستان عزیمت کنند.