براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور؛

بارش باران گاهی رعد وبرق و وزش باد دربرخی ازنقاط کشور

به گزارش نویدتهران،سازمان هواشناسی کشور پیش بینی کرد.
براساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی، از بعدازظهر امروز چهارشنبه با نفوذ جریانهای خنک شمالی به سواحل دریای خز و گذر موج تراز میانی جو، بارش باران گاهی رعد وبرق و وزش باد در غرب دریای خزر شروع می‌شود. روز پنجشنبه با تقویت سامانه بارشی گستره بارشها استانهای ساحلی دریای خزر و برخی نقاط استان اردبیل را در برگرفته و سبب بارش باران گاهی رعد وبرق و وزش بادشدید موقت، کاهش نسبی دما و مواج شدن دریا می‌شود. روز جمعه این شرایط با شدت کمتر به غرب دریای خزر محدود می‌شود. بر این اساس طی سه روز آینده وضع هوای استانهای متاثر از این سامانه به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:
چهارشنبه ۹۷/۰۷/۰۴: از بعدازظهر رگبار باران گاهی رعد وبرق و وزش باد در استان گیلان.
پنجشنبه ۹۷/۰۷/۰۵: بارش باران گاهی رعد وبرق و وزش بادشدید موقت، کاهش نسبی دما در استانهای گیلان، مازندران، گلستان و اردبیل.
جمعه ۹۷/۰۷/۰۶: بارش پراکنده باران و وزش باد در استان گیلان.
به سبب شدت بارندگی، آبگرفتگی معابر عمومی در این نواحی پیش‌بینی می‌شود. لذا توصیه میگردد جهت کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است دریای خزر از چهارشنبه شب و طی روز پنجشنبه مواج و طوفانی بوده از این رو توصیه می‌شود از شنا کردن در دریا، صید ماهی و تردد قایقهای سبک و تفریحی در این مدت خودداری گردد.