سردار سلامی:

ایستادگی ملت ایران مشتی محکم بر دهان مستکبرین جهانی

به گزارش نویدتهران،جانشین فرمانده کل سپاه گفت: شهر دزفول در گذر زمان نشان داد که اگر مقاومت به عنوان جزئی از شخصیت و هویت ملی یک ملت جای بگیرد، ملتی مقاوم و متحد به‌وجود می‌آید و چنین ملتی در تمامی مراحل و جریانات قومی و ملی، سدی محکم بر سر راه دشمنان است.

سردارسرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم  گرامیداشت روز ملی مقاومت و پایداری دزفول  در قم با بیان اینکه دفاع مقدس سرچشمه ایستادگی و مقاومت برابر دشمنان است، اظهار کرد: دفاع مقدس ثابت کرد که عزت مسلمانان از مسیر جهاد عبور می‌کند و دوری از لباس جهاد و شهادت جز ذلت و خواری نصیب مسلمانان نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه جهاد و شهادت مخلصانه نشان داد که در برابر هرگونه ظلم و فساد می‌توان ایستادگی کرد و به پیروزی نائل آمد، تصریح کرد: ملت ما در دوران دفاع مقدس آموختند که جنگ میان ما و دشمنان تمام شدنی نیست و می بایست در موازنه قدرت نظامی به دشمن نزدیک شویم تا با دور کردن تهدیدات و مقابله با فشارهای خارجی امنیت را در کشورمان برقرار کنیم.

سردار سلامی با اشاره به تحریم های دشمنان علیه ایران بیان کرد: تاکنون هیچ کشوری در جهان مانند ایران تحریم نشده و دشمنان می‌خواهند با تحریم‌های اقتصادی و سیاسی، مقاومت مردم غیور و سربلند ایران را بشکنند؛ اما ایستادگی ملت شریف ایران مشتی محکم بر دهان مستکبرین جهانی است.

سردار سلامی ضمن اشاره به چهارم خرداد، روز ملی مقاومت و پایداری، شهر دزفول را نماد مقاومت کشور دانست و گفت: مقاومت دزفول و مردم غیور آن نه تنها بخشی از تاریخ ایران بلکه به عنوان روح اصلی مقاومت کشور شناخته شده است. مقاومت مردم دزفول جلوه ای از ایستادگی ملت ایران بود تا دشمنان فکر نکنند که اگر ما را در انزوای تحریم‌های اقتصادی و سیاسی قرار دهند می‌توانند مقاومت و پایداری ملت شهید پرور ایران را تضعیف کنند.

گفتنی است ؛ چهارم خرداد سالروز مقاومت مردم دزفول برابر موشک باران عراق در جنگ تحمیلی است که موجب شد این روز، روز ملی مقاومت و پایداری در تقویم رسمی کشور ثبت و دزفول به عنوان پایتخت مقاومت ایران نامگذاری شود؛ دشمن بعثی ۱۷۶ فروندموشک،۲۵۰۰ گلوله توپ و ۳۳۱ راکت هواپیما به دزفول شلیک کرد و بیش از ۱۹ هزار واحد مسکونی و تجاری در این شهر تخریب شد.