دریادار تنگسیری در دیدار با فرمانده نیروی دریایی ارتش عراق :

ایران و عراق بهترین شاهد مثال وحدت مسلمانان هستند

به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی دریایی سپاه از دو کشور و ملت ایران و عراق به عنوان بهترین شاهد مثال وحدت مسلمانان نام برد و گفت: به طور قطع بیگانگان از وحدت مسلمانان در منطقه ناراحتند، به این دلیل که اگر این وحدت برقرار شود حضور بیگانگان در منطقه بی فایده است؛ از این رو ما باید وحدت و برادریمان را روز به روز عمق و قوام بخشیم.

سپهبد احمد جاسم المعارج فرمانده نیروی دریایی ارتش عراق که به همراه هیئتی نظامی به کشورمان سفر کرده است؛ با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه ، با دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه دیدار و گفت و گو کرد.

توسعه همکاری های دفاعی در حوزه های دریایی بین دو کشور، ایجاد کمیسیون مشترک همکاری‌های دفاعی – دریایی ، گسترش هماهنگی ها بین نیروهای دریایی دو کشور، همکاریهای آموزشی ،علمی و پژوهشی، تبادل تجربیات دانشگاهی در موضوع علوم و فنون دریایی ،همکاری های فنی و مهندسی دریایی در امور زیربنایی و اجرای رزمایش های مشترک دریایی از محورهای مورد تبادل نظر در این دیدار بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در این دیدار با بیان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند، گفت: برغم تمامی توطئه ها علاقه خاصی بین مردم ایران و عراق به دلیل اشتراکات دینی و نزدیکی های قومی از گذشته وجود داشته است و از دو ملت ایران و عراق می توان به عنوان بهترین شاهد مثال وحدت مسلمانان نام برد.

وی با بیان اینکه معتقدیم می‌توانیم با وحدت و همدلی امنیت منطقه خلیج فارس را تامین کنیم، اظهار کرد: به طور قطع بیگانگان از وحدت مسلمانان در منطقه ناراحتند، به این دلیل که اگر این وحدت برقرار شود حضور بیگانگان در منطقه بی فایده است؛ از این رو ما باید وحدت و برادریمان را روز به روز عمق و قوام بخشیم.

دریادار تنگسیری با اشاره به جانفشانی های رزمندگان جبهه مقاومت در مقابله با تروریسم تکفیری در منطقه و به ویژه در عراق تاکید کرد: همدلی ،هماهنگی و وحدت مسلمانان می تواند موجب عدم به وجود آمدن گروه‌های تکفیری مثل داعش شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عراق نیز در این دیدار گفت : روابط دوجانبه ایران و عراق هم به لحاظ دینی و هم به لحاظ قومیتی بسیار نزدیک بوده و ما به دنبال این هستیم که این روابط توسعه و تعمیق پیدا کند.

وی تصریح کرد : برادران ایرانی ما در سپاه وسایر نیروها همکاری بسیار وسیع و تنگاتنگی با حشدالشعبی و نیروهای ما برای شکست دادن داعش داشتند و در تمامی محورهای مبارزه با تروریسم و داعش به خوبی نقش آفرینی کردند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عراق تاکید کرد: برادران ما در عراق به نقش فعال و مثبت ایران در رویارویی و مقابله با داعش اذعان دارند و ما امیدواریم روابط ما در آینده عمق بیشتری یابد و به دشمن اجازه ندهیم بین ما فاصله ایجاد کند.