رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی :

ایران می داند که در پایگاههای آمریکا در منطقه چه می گذرد

به گزارش نویدتهران،رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی گفت: هر گونه اشتباه و خطای دشمنان نظام در تعرض به ایران اسلامی با پاسخ کوبنده نیروهای مسلح همراه می شود.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در همایش نظامیان،حافظان انقلاب اسلامی که در مسجد جامع امام خمینی (ره) شهرستان پیشوا برگزار شد اظهار داشت:پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران ، شوک بزرگ سیاسی برای آمریکا بود که منافع مادی آنان را در دست یابی به انرژی و موقعیت ژئوپلیتیکی ایران از بین برد.

وی افزود: ارتش پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به طور کامل در اختیار آمریکا قرار داشت و در جبهه اول ناتو قرار گرفته بود به طوری که ارتش حتی در خلیج فارس نیز اختیاری در دست نداشت.

امیر پوردستان گفت:مهمترین نگرانی غرب از پیروزی انقلاب اسلامی به این دلیل بود که جمهوری اسلامی ادبیاتی نظیر استقلال و استکبار ستیزی را وارد جهان کرد و موجب بیداری بسیاری از کشورهای اسلامی و تحت سلطه استکبار شد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی همچنین بیان داشت:دشمنان نظام با اعمال تحریم، ترور شخصیت های تأثیرگذار نظام، حمایت از تجزیه طلبان و تحمیل هشت سال جنگ تلاش کردند که انقلاب نوپای ملت ایران را با شکست مواجه کند ولی هر بار ملت ولایت مدار ایران اسلامی، با هدایت های امام راحل و رهبر معظم انقلاب، توطئه های دشمنان را خنثی کردند.

وی با اشاره به ایجاد تفرقه بین شیعیان و اهل تسنن توطئه ای دیگر از سوی دشمنان اسلام در ایجاد نفاق در صفوف در هم فشرده مسلمانان بود و در اصل حمله آمریکا به عراق، به بهانه تحت فشار قرار دادن ایران صورت گرفت افزود:پرورش گروه های تروریستی داعشی تکفیری به عنوان حربه آمریکا در فشار به ایران یاد بود، ارتش و نیروهای مسلح به محض نزدیکی گروه های تکفیری به مرزهای کشور، به سرعت وارد میدان شده و با نابودی ادوات آن ها،باعث عقب نشینی گروه های داعشی از مرزهای ایران شدند.

امیر پوردستان گفت:امروز آمریکا عملیات جنگ نرم پیچیده ای را علیه ایران اسلامی آغاز کرده که مقابله با این توطئه به هوشیاری و حضور پررنگ آحاد جامعه در صحنه نیاز دارد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی در پایان اعلام داشت:امروز ایران اسلامی از فناوری های به روز جهان دست پیدا کرده و به خوبی می داند که در پایگاههای آمریکا در منطقه چه می گذرد لذا اگر آمریکا مرتکب هر حرکت نادرستی شود، با تجهیزاتی که تمامی آن توسط جوانان ایرانی تولید شده ، جواب قاطع و کوبنده ای دریافت می کند.