حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه:

ایران راه را برای افزایش اقتدار ملت اسلام و کاهش نفوذ آمریکا در منطقه فراهم کرده است

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: ایران با داشتن این ملت و این رهبری عالم و شجاع و مقتدر یک استثناء است؛ ایران اسلامی با داشتن جبهه مقاومت یک استثناء است و یک قدرت رو به رشد است که راه را برای افزایش اقتدار ملت اسلام و کاهش ضریب نفوذ آمریکا در منطقه فراهم کرده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران، اظهار کرد: جامعه انقلابی ما باید اهل احسان باشد و به یاری یکدیگر بشتابیم. روح دین، احسان به بندگان خداست.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه شایسته‌سالاری شعار قرآن است،گفت: شایسته‌سالاری فلسه امامت و فلسفه نظام مبتنی بر حاکمیت فقیه صالح و مدبر است؛ لذا ولایت فقیه یعنی ولایت علم و عدالت.

وی با اشاره به اهمیت مقوله اقتصاد تصریح کرد: نزدیک به دو دهه است که سکاندار انقلاب اسلامی مسئله اصلی کشور را اقتصاد ذکر می‌کنند؛ اگر اقتصاد کشور قدرتمند بود راه برای تحول همراه می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد با بیان اینکه جمهوری اسلامی در این چهار دهه در حوزه اقتصادی قدم‌های بسیار بلند و استثنایی برداشته است، اظهار داشت: با اینکه ما یک دهه در جنگ بودیم و چهار دهه است در تحریم هستیم و با اینکه در بدست آوردن منابع همیشه با مشکل روبه‌رو بوده‌ایم، اما امروز زیرساخت‌های اقتصادی کشور در اندازه‌ای شکل گرفته که حتی بسیاری از کشورهای به اصطلاح توسعه یافته از این امکانات برخوردار نیستند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها برای انتخاب مدیران در هر سطحی برخورداری آنها از دانش و تجربه در سطح بالا است، گفت: گاهی در مجلس می‌دیدم وزیری معرفی شده که اصلا با این شخص صحبت نشده که شما در چه شرایطی و با چه نگاهی در این جایگاه قرار گرفته‌اید و رئیس دولت از شما چه انتظاراتی دارد و برای این انتظارات نقش راه واقعی شما چیست؟ گاهی می‌دیدم درست در نقطه‌ای که درآمدهای کشور به دلیل تحریم در محدودیت است این آقای وزیر از روز اول پیشنهادات پرهزینه‌ای را مطرح می‌کند و نمی‌داند در چه شرایط این کرسی را در دست گرفته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: ایران با داشتن این ملت و این رهبری عالم و شجاع و مقتدر یک استثناء است؛ ایران اسلامی با داشتن جبهه مقاومت یک استثناء است و یک قدرت رو به رشد است که راه را برای افزایش اقتدار ملت اسلام و کاهش ضریب نفوذ آمریکا در منطقه فراهم کرده است.

وی بیان داشت: منابع کمیاب باید به حوزه‌هایی هدایت شود که بالاترین سود را برای کشور دارد و امنیت کشور را تامین می‌کند. تولید به فرهنگ ایران مبدل نشده است. فرهنگ ایرانی و اسلامی ما باید فرهنگ تولید دانش بنیان باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد، افزود: روزانه در ایران ۸۰۰ میلیارد متر مکعب گاز استخراج می‌شود که همه آن مصرف می‌شود؛ قطعا با نصف این میزان، به بهترین وجه زندگی ما اداره می‌شود؛ در دنیا با کمتر از یک سوم آن، زندگی خود را اداره می‌کنند.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح سیاست‌های ساختاری در کشور، گفت: اصلاح سیاست‌های پولی ، نرخ سود بانکی ، اصلاح سیاست مالی ، نظام بودجه‌ریزی که رهبری معظم انقلاب نیز تاکید کردند، اصلاح نظام ارزی، اصولی است که ثمره آن مدیریت تورم و کاهش نرخ بیکاری و رونق تولید است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به ضرورت اصلاح سیاست مدیریت درآمدهای نفتی، بیان داشت: درآمدهای نفتی باید در این مقطع از تاریخ، اصلاح شود. دولت و مجلس باید تصمیم بگیرند که در این مقطع سخت که ارتباط بودجه با نفت کاهش یافت، بعد از آن هر گز افزایش نیابد . یعنی اگر فردا سیاست نظام این بود که نفت بیشتری بفروشیم، تمام درآمدهای ناشی از این فروش به صندوق ذخیره ارزی واریز شود.