سردار سلامی :

ایران در قلب تحولات سیاسی منطقه و جهان قرار دارد

به گزارش نویدتهران،جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا درحال حاضر در انزوا قرار گرفته و متحدان مستحکم خود را از دست می دهد، این درحالیست که ایران در قلب تحولات سیاسی منطقه و جهان قرار دارد و به هیچ عنوان انزوا پذیر نیست.

سردار سرتیپ پاسدارحسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) قم درحسینیه ثارالله سپاه این استان، اظهار کرد: امروز جهان درحال متحد شدن علیه آمریکاست و هیچ کشوری، ایالات متحده را علیه ایران اسلامی یاری نمی دهد.

وی با اشاره به ارتباط قوی ایران با سایر کشورهای جهان، گفت: کسانی که می خواهند ما را تحریم کنند، ببینند تاکنون چه اثری از تحریم در کشور ما بدست آورده اند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه همه تیرهای دشمن به سنگ خورده است، اظهار کرد: ملت ایران با ایستادگی در برابر دشمن، آنها را شکست داد و امروز در خلیج فارس که روزگاری محل استقرار ناوهای جنگی دشمن بود، جزء چند واحد گشتی کوچک چیز دیگری نیست.

وی در ادامه تصریح کرد : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروهای نظامی کشور، آمادگی کامل دارد تا با هر دشمنی در هر اندازه ای به مقابله برخیزد و آن را شکست دهد.در روزهای اخیر پیروزی های بزرگی به دست آمد و با غرش موشک های سپاه، دشمنان بار دیگر اقتدار ما را نظاره کردند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: حماسه باشکوه حضور بسیجیان در ورزشگاه آزادی نیز بار دیگر عظمت انقلاب اسلامی را به تصویر کشید و نشان داد با حضور پر رنگ مردم در صحنه ، ما در مقابل دشمنان موقعیت خوبی داریم.

وی افزود: امروز دشمنان می خواهند القا کنند که آنها در نظام متوازن، قدرت برتر و بزرگ هستند و ما کوچک و اگر این عنصر از عملیات روانی دشمن در ذهن ما اثر گذارد بسیار خطرناک است و این درحالی است که ما نسبت به هر زمان دیگری در موقعیتی اطمینان بخش و برتر نسبت به دشمنان خود قرار داریم و شکوه ظاهری آنها را در مقابل قدرت الهی هیچ می دانیم.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: فریاد های امروز دشمن و هراسی که از قدرت انقلاب و نظام ما دارد، حاکی از شکست های پی در پی و بزرگی می باشد که تاکنون متحمل شده است.

وی با بیان اینکه دشمن بداند ما ایستاده ایم و عقب نشینی نمی کنیم،افزود:انقلاب اسلامی یک شگفتی عظیم در مناسبات قدرت آفرید و مفهوم جدیدی از آن را به جهان عرضه کرد؛ انقلاب اسلامی، موجب توسعه شتابان قدرت اسلام در جهان شد و دست سلطه استکبار را از دامان مسلمانان کوتاه کرد، در حالی که دشمن حتی دیگر توانایی تامین امنیت رژیم صهیونیستی را هم ندارد.

سردار سلامی در ادامه اظهار کرد: آمریکایی ها روزگاری بدون یک دلار هزینه، شئون سیاسی جهان اسلام را برعهده داشتند اما امروز انقلاب اسلامی جبهه متمرکز استکبار را فروپاشید و دشمن هزاران کیلومتر عقب نشینی کرده است.

وی افزود: دیگر تنها این ایران اسلامی نیست که با دشمنان مقابله می کند بلکه در سراسر جهان اسلام همچون یمن، مردم با الگو گرفتن از انقلاب اسلامی ، در برابر متجاوزان ایستادگی می کنند و امروز تعداد قابل توجهی از ناوهای متجاوزان توسط نیروهای یمنی در دریای سرخ نابود شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: حزب الله لبنان، گروه های مجاهد فلسطینی و سایر رزمندگان جبهه مقاومت تمام نقشه های دشمنان در منطقه را نابود می کنند و آمریکا با وجود صرف هزینه ای کلان که معادل درآمد 140سال فروش نفت ایران است، نمی تواند به هیچ کدام از خواسته های خود در منطقه دست یابد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب تمام زوایای پنهان سیاست های دشمن را می شناسند و مسیرهای خنثی سازی توطئه ها را طراحی می کنند و با شجاعت و تدبیر و ایمان و باور، سفینه نجات این امت را به ساحل پیروزی و امنیت راهنمایی می نمایند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: ولی فقیه همچون ستاره ای است که در تاریکی شب راه را نشان می دهد و ما امروز موفق شده ایم که دشمنان را از پناهگاه خود خارج کنیم و به میدان بیاوریم، اما اراده دشمنان برصحنه نبرد حاکم نیست و آنها به نفوذ گفتمانی انقلاب اسلامی ایران در منطقه اذعان دارند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید براینکه آمریکا درحال حاضر در انزوا قرار گرفته و متحدان مستحکم خود را از دست می دهد،گفت: این درحالیست که ایران در قلب تحولات سیاسی منطقه و جهان قرار دارد و به هیچ عنوان انزوا پذیر نیست؛ ما بودیم که ازدل تحریم های همه جانبه به فضا رفتیم و موشک های دور برد خود را پرتاب کردیم و هسته ای شدیم، دشمن می خواست ما را در عالم منزوی کند، اما شکست خورد.

وی افزود: این طرز تفکر که مذاکره با آمریکا راه نجات است، خطرناک می باشد؛ امروز رفتار آمریکا با متحدان خود بار دیگر نشان می دهد که این کشور تنها به دنبال بهره کشی از دیگران است و هیچ صداقتی ندارد.

در این آیین از تلاش های سردار سرتیپ دوم پاسدار غلامرضا احمدی تقدیر و سردار سرتیپ دوم پاسدار سید تقی شاهچراغی به عنوان فرمانده جدید سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) قم معرفی شد.