سرلشکر باقری در بازدید از سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع:

ایران در زمینه ساخت موتور‌های هوایی پیشرفته به بلوغ رسیده است


به گزارش نویدتهران، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه جمهوری اسلامی در زمینه ساخت موتور‌های هوایی پیشرفته به بلوغ رسیده است، گفت: مجموعه طراحی و تولید موتور‌های هوایی در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع از اجزای اصلی قدرتمند شدن و افزایش قدرت کشور است.

سردار سرلشکر پاسدارمحمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع از خط تولید موتور ملی اوج بازدید کرد و در جریان آخرین پیشرفت‌ها و دستاورد‌های متخصصین صنعت هوایی وزارت دفاع در حوزه موتور‌های هوایی قرار گرفت.

سرلشکر باقری پس از بازدید از مجموعه‌های مختلف سازمان صنایع هوایی از جمله صنعت ساخت و طراحی موتور‌های هوایی، با حضور در جمع مدیران ارشد این سازمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهدای سازمان صنایع هوایی، از تلاش‌های این مجموعه در راستای اعتلای قدرت دفاعی جمهوری اسلامی قدردانی کرد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اهمیت موتور به‌عنوان یک موضوع حیاتی و بسیار مهم در حوزه هواگرد‌ها و موشک‌ها اظهار داشت: موتور‌های محصولات هوایی جزو مهم‌ترین بخش و به‌عنوان گلوگاهی حساس به لحاظ فناوری هستند که در جهان کشور‌های معدود و انگشت‌شماری قادر به تولید آن هستند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران باتلاش متخصصان و دانشمندان متعهد خود به بلوغی رسیده است که توانسته است با اتکال به قدرت لایزال الهی و اعتماد به نفس و اتکا به ظرفیت‌های داخلی به حوزه خطیر طراحی و تولید موتور‌های هوایی پیشرفته وارد شده و هزاران فروند هواگرد، پهپاد و موشک را با موتور‌های ساخت ایران آماده بهره‌برداری کند و این موضوع برای نیرو‌های مسلح و کشور بسیار مایه فخر و مباهات است.

سرلشکر باقری با آروزی فتح قله‌های پیشرفت توسط متخصصین صنعت دفاعی به‌ویژه متخصصان صنعت طراحی و ساخت موتور‌های هوایی گفت: همان‌گونه که تدبیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا تأکید بر «قوی شدن» است، بی تردید افزایش قدرت دفاعی کشور مؤلفه اصلی «قوی شدن» و صنعت طراحی و تولید موتور‌های هوایی نیز از اجزای اصلی این مهم به شمار می‌رود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تولید موتور در کنار ارزش دفاعی از ارزش افزوده اقتصادی نیز برخوردار است، عنوان کرد: تمامی هواگردها، موشک‌ها و… به مسئله موتور وابسته هستند و این موضوع مهم توجه هرچه بیشتر به این بخش را افزوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله تحریم‌های نظام استکباری گفت: همه پیشرفت‌های دفاعی به برکت تحریم‌های ظالمانه به نتیجه رسیده است؛ چرا که این محدودیت‌ها، شکوفایی و خلق فرصت‌های ارزشمند را برای دانشمندان دفاعی ما به ارمغان آورد.

سرلشکر باقری در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به مسئله سرمایه انسانی به‌عنوان یک موضوع مهم و مورد تأکید فرمانده کل قوا تصریح کرد: بر اساس این رهنمود، مهمتر از ساخت محصول، جوانانی هستند که محصول را طراحی و ساخته اند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: باید نسل به نسل دانشمندان مؤمن، متدین و متخصص به این مجموعه‌ها اضافه شوند تا علاوه بر ایجاد ظرفیت‌های کارآمد، دانش جدید نیز به مجموعه‌های دفاعی منتقل شود.