در فینال مسابقات قهرمانی 2019 آسیا؛

ایران با شایستگی و قاطعانه قهرمان شد

به گزارش نویدتهران، تیم ایران در فینال مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا، موفق شد با حساب سه بر صفر از سد استرالیا بگذرد تا به نوعی هم انتقام شکست مقابل این تیم در دور گروهی را بگیرد و هم اینکه جام قهرمانی را بالای سر خود ببرد.

این سومین قهرمانی ایران در این رقابت‌ها بود.

تیم ایران پیشتر و در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ نیز عنوان قهرمانی رقابت‌های قهرمانی آسیا دست پیدا کرده بود.

در ست اول این بازی تیم ایران نمایشی طوفانی را ارائه داد و با برتری ۸ بر ۳ تیم ایران به عنوان برنده راهی وقت‌های استراحت فنی اول شد. بعد از این وقت‌های استراحت، ادامه روند خوب ایران باعث شد تا آنها با حساب ۱۶ به ۹ از حریف خود پیش بیافتند.

شاگردان کولاکوویچ که تقریبا پیروزیشان در این ست قطعی شده بود، با درخشش موسوی و سرویس پر قدرت غفور به امتیاز ۲۵ رسیدند تا این ست را با حساب ۲۵ به ۱۴ با موفقیت پشت سر بگذارند.

در ست دوم این بازی، ادامه روند فوق العاده تیم ایران باعث شد تا استرالیا بازهم نتواند کاری از پیش ببرد. درخشش بازیکنان ایران به خصوص در حمله باعث شد تا این تیم با امتیاز ۸ به ۴ به عنوان برنده برای وقت‌های استراحت فنی اول زمین را ترک کند.

شاگردان کولاکوویچ در ادامه این بازی روی کار تیمی و تاکتیکی خود و البته درخشش موسوی و غفور با حساب ۱۶ به ۱۰ از حریف پیش افتادند و در ادامه تلاش تیم استرالیا با دفاع منطقی ایران همراه شد و این تیم ایران بود که با حساب ۲۵ به ۱۷ این ست را هم به سود خود کرد.

در ست سوم بازی تیم استرالیا که نمی‌خواست فرصت قهرمان شدن را از دست بدهد، با قدرت بیشتری وارد زمین شد و در بسیاری از دقایق این دیدار هم پابه پای بازیکنان ایران کار کرد. حتی آن‌ها در اواسط ست سوم از ایران پیش هم افتادند ولی در نهایت این تیم ایران بود که با درخشش غفور و قائمی و با حساب ۱۶ به ۱۵ به عنوان برنده برای استراحت فنی دوم، زمین را ترک کرد. در ادامه این ست تیم ایران بار دیگر توانست از حریفش فاصله بگیرد و ۲۵ به ۲۱ این ست را هم برنده شود تا در مجموع سه بر صفر استرالیا را شکست داده و قهرمان مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ تهران شود.